Başiskele Temizlik Firması

Başiskele Temizlik Firması

​Ticari temizlik, temizlik firmaları Vitrin Temizlik tarafından gelir elde etmek amacıyla yaptığı, birçok alanı kapsayan geniş bir terimdir. Temizlik firmaları ticari anlamda, ev, ofis, okul, banka, cami, inşaat,  endüstriyel, cam, dış cephe gibi yerleri belirli bir ücret karşılığında temizleyen şirketlerdir. Firmalar çok çeşitli kimyasal, metot ve ekipman kullanarak daha kolay verimli ve hızlı bir temizlik işlemi gerçekleştirmektedirler. Her alanda olduğu gibi temizlik alanında da firmalar arasında ileri düzeyde bir rekabet vardır. Bu rekabet hem fiyatları düşürmekte hem de daha hızlı ve iyi bir temizlik yapabilecek ekipmanlar geliştirilerek verimlilik artırılmaktadır. Biz de Başiskele temizlik firması Vitrin Temizlik olarak üzerimize düşen görevlerin bilincindeyiz ve bu görevleri en iyi şekilde yaparak müşterilerimize temiz, sağlıklı ve güvenli bir ortam oluşturmak için çabalamaktayız.

Temizlik

İnsanlar en başta sağlıklı olmak için, kişisel, mekânsal ve çevresel temizliklere önem vermek zorundadır. Her insan kendi temizliğinden sorumlu olduğu gibi bulunduğu ortamdan, yaşadığı çevreden ve beraber yaşadığı insan ve canlılardan da sorumludur. Türk toplumu olarak dinimizde ve kültürümüzde, küçük yaşlardan itibaren temizliğin önemi üzerinde titizlikle durulmaktadır. Ancak çağdaş dünya artık çevre temizliği konusunda sizlere profesyonel olanaklar sunmaktadır. Temizlik şirketleri her türlü temizliği sizin yerinize yapar ve hem zamandan hem de iş gücünden arınmanızı sağlar. Temizlik yapmak için harcanacak zaman, kullanılacak malzeme ve yorgunluktan muaf kalmanız için sizlere kaliteli ekipler ile en iyi hizmetler verilmeye çalışılmaktadır.

Temizlik konusunda içinizin rahat etmesi için bakterilerin gittiğinden ve hijyen sağlandığından emin olmalısınız. Size bunu hissettirmeyecek firmalardan da uzak durmalısınız. Hızlıca kurulmuş ve kalifiye elemanlardan oluşmayan çok sayıda firma bulunmaktadır. O nedenle seçim yaparken dikkatli olunması gerekir.

Başiskele Temizlik Firması

Temizlik işlerinde ekibimizde olan kişiler her bir bölüm için ayrı hizmet almıştır ve temizlikte kullanılacak kimyasal ve diğer ürünleri içeriklerine kadar bilinmektedir. Temizliğin özenle sağlanmasının bir kuralı da doğru malzemeyi doğru yerde kullanmaktır. Nasıl bulaşık deterjanı ile çamaşır yıkamıyorsak ahşap ile mermer üzerinde aynı malzemeleri kullanmıyoruz. Her bir temizlik çeşidi ve her bir yüzey için farklı malzemeler seçiyoruz. Bunların kullanımını ve dozunu bilen uzman ekibimiz ile sizlere kusursuz hizmet sağlamaktayız.

Dünyamızda temizlik denince ilk akla gelen temizlik malzemeleri şüphesiz su ve sabundur. Bu ikili olmadan temizlikten bahsetmek mümkün değildi. Su ve sabun çok öncelerden günümüze kadar temizlikte en ön sırada yer almışlardır. Ancak artık su önemini korusa da sabun yerine noniyonik gibi maddeler geliştirilmiştir. Bu maddelerin kullanımı hijyen açısından daha uyumludur. Bunun yanı sıra temizlikte kullanılan birçok malzeme, araç ve gereç mevcuttur. Başiskele temizlik firması belli başlı şu araç gereç ve malzemeleri kullanmaktadır;

 1. Süngerler
 2. Fırçalar
 3. Süpürgeler
 4. Kâğıt ürünler
 5. Diş fırçaları
 6. Havlular
 7. Çöp gereçleri
 8. Temizlik bezleri
 9. Paspaslar
 10. Eldivenler
 11. Maske ve boneler
 12. Galoşlar
 13. Mutfak ürünleri
 14. Genel temizlik ürünleri
 15. Yer bakım ürünleri ve araçları
 16. Endüstriyel temizlik ürünleri
 17. Gıda sektörü ürünleri
 18. İçecek endüstrisi ürünleri
 19. İlaç sektörü ürünleri
 20. Kişisel hijyen ürünleri
 21. Çamaşır suyu ve deterjanları
 22. Cam temizlik ürünleri
 23. Yerli ve ithal gereçler
 24. Diğer Ürünler

Ülkemizde ve özellikle gelişmiş sanayinin sebep olduğu aşırı kirlilik özelliği olan illerimizde temizlik firmaları daha yaygındır. Temizlik şirketlerinin fazlalığı ve bölgelere göre dağılımının çeşitli sebepleri vardır.

Bu sebepleri kısaca özetlersek;

Temizlik Şirketlerine  yönelik talep oldukça fazladır. Bu ihtiyacı karşılamak için de temizlik firmaları artış göstermiştir.

Temizlik şirketleri için sabit bir adresin fazla bir önemi yoktur. Bu yüzden kanuni olarak denetlenme gibi bir durum söz konusu değildir. Bu durumda da daha rahat olmaktadırlar.

Temizlik Personeli isteyen insanlar genellikle temizlik şirketinin kalitesini çok fazla önemsemiyor olması da bu tür şirketlerin sayısının çok fazla olmasına neden olmaktadır.

Yukarıdaki nedenler yüzünden mutlaka güvenilir şirketler ile çalışmalısınız. 

Temizlik Şirketinin Özellikleri 

Bu işi yapan firmalar içinde, gerçek anlamda profesyonel olarak yapan şirketlerin sayısı oldukça azdır. Başiskele temizlik firması Vitrin Temizlik  ilçemizde profesyonel anlamda bu işi yapan bir firmadır. Bu profesyonel şirketleri diğerinden ayıran bariz özellikler vardır. Bir temizlik şirketinde bulunması gereken başlıca birkaç özellik;

Kesinlikle resmi bir firma olmalıdır. Tüm vergi, sigorta, güvenlik gibi denetlemelerden geçmiş olmalıdır. Bu şekilde firmanın ne kadar ciddi bir firma olduğu da anlaşılmış olur.

Çalışanlarına gerekli hizmet içi eğitimleri özenle vermelidir. Uzmanlık gerektiren işlerde mutlaka uzman personel çalıştırmalı, bu konuda gerekli titizliği göstermelidir.

Mutlaka bir iş yeri adresi ve ofisi olmalıdır. Zaten belirli bir adres ve ofisi olmayan firmaların kurumsal şirketlerden iş alabilmeleri imkânsızdır.

Temizlik araç gereç, malzeme ve ekipmanları eksiksiz olmalı, çalışanlar özel kıyafetler giymelidirler.

Kaynak tasarrufu:

Profesyonel temizlik şirketleri etkin ve verimli bir temizleme işi yapar. Su ve temizlik malzemelerinin en az miktarda kullanımı konusunda kendi personeli eğitirler. Böylelikle bir profesyonel temizlik firmasıyla çalışarak sürekli malzeme değiştirmek zorunda da kalmamış olacaksınız.

Temizliğin kalitesi:

Temizlik şirketi yılların verdiği deneyim ve bünyesinde barındırdığı uzman ekiple birlikte verimli, etkin ve derinlemesine bir temizlik yapmaktadırlar. Şirketler artık bu işte uzmanlaştıklarından temizliği nasıl ve hangi yöntemlerle yapılacağını çok iyi bilmektedirler. Kirli bölgelerdeki tüm istenmeyen kir, mikrop ve toz ortadan kaldırılarak kaliteli bir temizlik yapmaktadırlar. Başiskele temizlik firması, Vitrin Temizlik  temizlik sonrası dezenfekte işlemlerini ve kaliteyi artıracak çeşitli işlemleri de yaparak hem temizlenen ortamın güzel kokmasını hem de temizliğin uzun süre kalıcı olmasını sağlamaktadır.

Daha az güçlük:

Temizliği kendimizyaptığımızda çeşitli stres ve zorluklarlakarşılaşmanız muhtemeldir. Bu işlemi kendimiz yaparken daha fazla enerji ve zaman kaybı olacaktır. Temizlik şirketleri ise bu işi daha kısa sürede ve çeşitli pratik yöntemler kullanarak daha kolay yapmaktadırlar. Dolayısıyla profesyonel bir temizlik şirketi kiralayarak siz de stresten, zaman kaybından ve çeşitli güçlüklerden kurtulmuş olursunuz.

Kullanışlılık:

Birçok kişi temizliğin hangi periyotlarla yapılacağı konusunda yanılgıya düşmektedir. Mesela haftada bir temizlenmesi gereken yerleri her gün temizleyerek gereksiz zaman kaybı olabilmektedir. Tabii etkin bir temizlik yapamamak da bu duruma sebep olmaktadır. Profesyonel temizlik şirketleri ise bu işin uzmanı olduklarından nereleri hangi periyotlarla temizleneceğini iyi bilmektedirler.

Neden emniyet duygusu?

Profesyonel bir temizlik şirketi, tıbbi ya da endüstriyel atık bertaraf konusunda çok özenli olmak zorundadır. İlçemiz ülkemizde,  sanayinin en gelişmiş olduğu bölgede bulunmaktadır. Gerek Başiskele temizlik firması olarak bizim gerekse bölgedeki diğer temizlik firmalarının bu konuda gerekli dikkati göstermek zorunda olduğu bir gerçektir. Çünkü bu atıklar son derece tehlikeli ve hayatı tehdit eden niteliktedir. Eğer doğru şekilde depolanıp bertaraf edilmezlerse kitlesel hastalıklara, sakat kalmalara ve hatta ölümlere sebep olabilir. Başiskele temizlik firması, Vitrin Temizlik  yılların kazandırdığı tecrübeyle, tehlikeli atık yönetimi konusunda önde gelen firmalardandır.