Başiskele Temizlikçi

Başiskele Temizlikçi

Başiskele Temizlikçi olarak temizlik işlemleri ülkeden ülkeye farklılık göstermektedir. Tüm dünya ülkelerinde temizliğe önem verilmektedir ama ülkemizde kültürümüz ve dinimiz açısından da çok önemli olduğundan temizliğin ayrı bir yeri vardır. Bu önem ayet, hadis, atasözleri ve deyimlere de açıkça yansımıştır. Büyüklerimiz hayatımızın birçok alanında sözlü ve uygulamalı olarak temizliği bize anlatmaktadırlar. Böylelikle çocuk yaştan itibaren uygulamalı olarak temizliğin önemini anlarız ve bunu hayatımıza tatbik etmesini öğreniriz.

Başiskele Temizlikçi

Başiskele Temizlikçi, ülkemizin birçok yerinde yaygın şekilde faaliyet göstermektedirler. Kocaeli ilimizin kalabalık ilçelerinden olan ilçesi Başiskele’ de de temizlik işlerini yürüten firmalar mevcuttur. Bu firmalar genel olarak aşağıda bahsedilen hizmetleri vermektedirler.

Başiskele Temizlik Firmaları Hizmetleri

 • Ev ve villa temizliği
 • Ofis temizliği
 • İnşaat temizliği
 • Halı ve koltuk yıkama
 • Camii temizliği
 • Okul temizliği
 • Endüstriyel temizlikler
 • Banka temizliği
 • Fabrika temizliği
 • Hastane temizliği
 • Dış cephe temizliği
 • Başiskele Ev ve ofis temizliği

Eskiden ekonomik sebepler, sosyal ve kültürel sebepler, kadınların iş hayatında olmaması gibi sebepler yüzünden ev temizliği daha çok ev hanımları ve aile fertleri tarafından yapılırdı. Günümüzde ise birçok alandaki gelişmeler sonucunda ev temizliğinde dahi insanlar profesyonel temizlik firmalarına ihtiyaç duymaktadırlar. Başiskele Temizlikçi ev temizliğinde önce kaba ve inatçı lekeler giderilir ve eğer gerek varsa inatçı lekeler için uygun kimyasal çözücüler kullanılır. Sonra tozlar, örümcek bezleri vs. gibi kirlilikler el ve elektrik süpürgesi, çeşitli araç ve gereçlerle uzaklaştırılır. Daha sonra da el bezi, paspas gibi araç gereçlerle de silme işlemi yapılır. Tabii yıkama işleminin gerektiği hallerde bu işleme de başvurulmaktadır.

Ev ve Ofiste Temizlenen Başlıca Yerler:

 • Her türlü toz ve kirlerin temizlenmesi
 • Elektriksel aksamların dikkatlice temizlenmesi
 • Halı, koltuk, lamba, , tablo, raf, kapı temizliği
 • Parkeler, fayans, seramik, mermer vs. temizliği
 • Derzlerin kimyasalla parlatılması
 • Dolapların iç ve dış temizliği
 • Buzdolabı, fırın,vs. temizliği
 • Banyo dolapları temizliği
 • Tuvalet, küvet, duşakabin veya jakuzi yıkanması ve dezenfekte edilmesi
 • Başiskele Dış Cephe Temizliği

Başiskele Temizlikçi, her türlü dış cephe ve cam temizliğini titizlikle yapmaktadır. Dış cephe ve cam temizliği hayati risk taşıyan işlerdir. Dolayısıyla dış cephe ve cam temizliği yaparken çok dikkatli olunmalı ve bu işlemler kesinlikle profesyonel elemanlar tarafından yapılmalıdır. Başiskele temizlik firmaları deneyimli kadroları ve donanımlı araç ve gereçleriyle bu işlemleri yaparken bütün güvenlik tedbirlerini kapsamlı bir şekilde almaktadır.

Başiskele  Halı ve Koltuk Yıkama

 Halı ve koltuk yıkama işi için sadece bu işi yapan özel şirketler bulunmaktadır. Başiskele temizlik firmaları da yıllardır bu işlerde kazandığı tecrübe ile ve daha donanımlı araç ve gereçlerle halı ve koltuklarınızın temizliğini yapmaktadır. Halı ve koltuk temizliğinde özel ekipman ve kimyasallar kullanılarak temizliğin kalıcı ve etkili olması sağlanmaktadır. Halı ve koltuklara kesinlikle zarar verilmez ve yerinde temizlik işlemi gerçekleştirilir. Eğer eşyalara herhangi bir zarar verilmesi durumunda verilen zarar hızlı ve müşteriyi mağdur etmeden temin edilir.

Başiskele Temizlikçi Cami Temizliği

 Başiskele temizlik şirketleri, ilçemizde bulunan birçok camiinin de temizliğini yapmaktadır. Ülkemiz bir İslam ülkesi ve camiler de ibadet yerleri olduğundan buraların temizliği ayrı bir önem taşımaktadır. İslam dininin özünde temizlik vardır ve bu bilinç ilk zamanlardan günümüze kadar titizlikle nesilden nesile aktarılmaktadır. İlçemizdeki tüm temizlik şirketleri bu hassasiyetin bilincinde olup, camilerin temizliğine çok dikkat etmektedirler. Ayrıca buralar halka açık yerler olduğundan temizlikte titizlikle davranılması kaçınılmazdır.

Firmalar, sadece camilere özel kampanyalarla buraların temizliğinin toplum hassasiyeti bakımından ne kadar önemli olduğunu göstermektedirler. İlçemizdeki temizlik şirketleri buraların temizliğini mümkün olan en düşük fiyatla ücretlendirmektedir. Ayrıca Başiskele temizlik firmaları, camiinin bulunduğu mahalle sakinlerine ve çevre yerlerdeki gönüllülere belli başlı temizlik eğitimi vererek çok önemli bir sosyal sorumluluk örneği göstermektedirler ve çoğu zaman camilerin temizliğini mahalle halkı ve gönüllülerle birlikte yapmaktadırlar. Bu kampanya ile diğer yerlerdeki temizlik firmalarına da örnek teşkil etmişlerdir. Başiskele Temizlikçi bu uygulama sayesinde, camilerin temizliğini her an yapabilecek kişiler her zaman bulunabilir hale gelmiştir. Böylelikle camiiler daha sıklıkla temizlenerek ibadetlerin temiz ve hijyenik bir ortamda sürdürülmesi sağlanmıştır.

Başiskele İnşaat Temizliği

Ülkemiz inşaat sektöründe dünyanın önde gelen ülkeleri arasında olduğundan en çok tercih edilen temizlik hizmetlerindendir. Yapımında kullanılacak özel ekipmanlar yanında insan gücü de gerektiren bir işlemdir. Her türlü inşaat atığı hiçbir iz kalmadan ve uygulanan yüzeylere zarar vermeden temizlenmektedir. Başiskele temizlik firmaları, ilçedeki büyük inşaat firmalarının birçoğunun temizlik işlerini yürütmektedir.

Endüstriyel Temizlik

Sağlıklı bir çalışma ortamı, verimli çalışmayı sağlar ve karlılığı artırır. Başiskele temizlik firmaları bünyesindeki endüstriyel hijyenistler ve güvenlik uzmanları yapılacak işlemlerde mesleki tehlikeler ile ilgili riskleri belirlemek ve en aza indirmek için zorundadır. İlçemizdeki temizlik firmaları, iç hava kalitesi, biyolojik veya kimyasal tehlikeler, gürültü ya da diğer işyeri sağlık tehditleri olsun, her türlü koşullar gözetilerek, müşteriler için sağlıklı ve güvenli operasyonlar sağlanmaktadır ve bunun için gerekli uzmanlığa sahiptirler.

Temizlik şirketleri artık günümüzde zorunlu bir ihtiyaç halini almıştır. Profesyonel bir temizlik şirketi kullanmamamın çeşitli maliyetleri vardır.

Başiskele Temizlikçi profesyonel temizlik hizmetleri yerine, kendi ofisinde çalıştırmak üzere kalıcı personel istihdam etmeyi tercih eden birçok şirket vardır. Bu firmalar fazla maliyetten kaçınmak için genellikle ucuz ve deneyimli olmayan elemanlar seçecektir. Bu insanlar da günde onlarca, hatta yüzlerce kişinin aynı ortamı paylaştığı bu yerlerin temizliğini yapmakta profesyonel hizmet veren firmalara oranla yetersiz kalacaklar ve gerektiği gibi temizleyemeyeceklerdir. Böyle durumlarda firmalar birçok problemle mücadele etmek zorunda kalacaklardır:

Hastalıklarda Artış:

Çalışma ortamların iyi temizlenmemesi, mikropların kolayca cirit attığı yerler anlamına gelir. Ofise musallat olan her bir mikrop bir hastalık sebebi olabilir. Hastalık durumlarında da insanlar işine gelememekte ve firmalar personel ve saat kaybı yaşayarak zarar görmektedirler.

Moral Bozukluğu:

Hiç kimse kirli bir ofiste çalışmayı sevmez, bu durum çalışanların motivasyonunu düşürür ve insanların bilinçaltına şirkette değerli olmadığı hissini verir. Dolayısıyla aynı ortamı paylaşan insanlar da birbirlerinden etkilenerek ortam moralsiz, somurtkan insanlarla dolar ve bu da verimliliği azaltan bir etkendir. Hatta uzman personel kaybına bine sebep olabilecek seviyeye gelebilir.

Verimlilik Azalması:

İşçilerin hangi durumlarda maksimum verimlilik düzeyine ulaşacağı yapılan birçok çalışma ile kanıtlanmıştır, bunlardan bir tanesi de şüphesiz temiz, hijyenik ve sağlıklı çalışma ortamlarıdır. Profesyonel temizlik yapılmayan çalışma alanlarında büyük olasılıkla bakteri, mikrop ve toz gibi sebeplerden dolayı saman nezlesi, soğuk algınlığı, baş ağrısı ve boğaz ağrısı gibi hastalıklar meydana gelebilmektedir. Bu sebeplerden dolayı da işçiler bu hastalıklardan muzdarip olarak ya işlerinin başında olamayacaklar ya da kesinlikle kendilerinin maksimum üretkenlik seviyelerinde çalışması mümkün olmayacaktır.

Kötü İtibar:

Eğer şirketinizin düzenli bir şekilde müşteri ve tedarikçi ziyaretleri varsa bu durumda ofisinizin etkili bir şekilde temizlenmediğini görmeleri muhtemeldir ve bu durum yayılacaktır. Kirli bir ofis ününe sahip bir şirket daha alt standartlarda yer alacaktır. Bu da kesinlikle karşılaşılmak istenen bir durum değildir.