Depo Temizliği Kartepe

Depo Temizliği Kartepe

Depo temizliği Kartepe mutlaka yılda en az bir kere yapılması gerekir. Sağlık bakanlığı bu rakamı dört kere olarak tavsiye etmesine rağmen en az bir kere su depolarının denetlenmesi sağlık açısından mutlaka gereklidir. Bu arada şamandıranın bakımı ve gerekiyorsa tamiri yapılmalı, eğer gerekiyorsa değişiminin yapılması gerekir. Su beş günden fazla kullanılmayan depoda tutulursa mikrop üreyeceği için, depodaki suyun devamlı kullanılarak devir daim yapmasının da sağlanması gerekir. En iyi yöntemin ise suyu devamlı olarak bakımı yapılan temiz depodan kullanmak olduğu bilinir. Bununla birlikte hidrofor genişleme tankının bakımlı olmasının yanında EPDM membranlı olmasına özen göstermek gerekmektedir. Depo içindeki kaplamanın da su konulabilecek test raporlarının olmasına dikkat etmek gerekir.

Depo Temizliği Kartepe

Bununla birlikte su deposunun özelliklerinin nasıl olması gerektiğini, ne kadar büyük olması gerektiğini anlamak için bazı bilgilerin de bilinmesi lazımdır. Bu bilgilerin bazıları şunlardır.

Günlük su tüketimi 150 litredir

Dört kattan yüksek olan binalarda su ihtiyacı su depolarından sağlanır

Su deposu temizliği depoda bulunan suyun kalitesini etkiler

Su depoları en az yılda bir kere temizlenir

Eğer mümkünse temizlik yılda dört kereye kadar yapılmalıdır

Su depolarında mutlaka hidrofor da bulunmalıdır. Belediye su borularında basınç düştüğünde veya da suların kesildiğinde hidrofor devreye girerek yüksek katlara su basmaya başlar. Bu nedenle hidroforun önemi büyüktür. Eğer hidrofor yoksa lüksek katlara su çıkması da sağlanamaz.

Bütün bunlarla birlikte depo temizliği Kartepe yapılacak olduğunda bu temizlik için gerekli olan temizlik malzemesi de önemini korur.

Temizlik malzemesinin özellikleri

Eğer su deposu temizliği yapılacaksa temizliğin yapıldığı malzemenin de önem kazandığını biliriz. Bu malzemenin kireç, yağ ve bununla birlikte diğer kirlerin yok edilmesinde etkili olması gerekir. Su depolarında özellikle oluşan katyonik reçinelerin, alüminyum, yağ, demir ve benzeri kirlerin ve bunların kalıntılarının temizliğinde kullanılacak temizlik malzemesinin bu kalıntılara ve kirlere karşı etkili olmalıdır. Bu temizlik malzemelerinin özellikle temizlenen malzemeye zarar vermemelidir. gerekir. Ayrıca depo temizliği Kartepe yapılırken kullanılan temizlik malzemelerinin insan sağlığına zarar vermemesi de gerekir.