Dış Cephe Cam Temizliği

Dış Cephe Cam Temizliği

Dış cephe cam temizliği, bina dışında insanlar üzerinde ilk etkiyi bırakması ve dış ortam şartlarından korunması için önem teşkil etmektedir.

Yağmur, toz, duman gibi dış etkenlere maruz kalan dış yüzeylerin sık sık temizlenmesi gerekir. Özellikle camlar, su kalıntılarını ve kiri çabuk gösteren yüzeylerdir. Daha estetik görünmesi sebebiyle şirket ve çok katlı yapıların büyük kısmında cam tercih edilmektedir. Ancak estetik görüntüye sahip camlar, egzoz, yağmur, duman gibi çevresel etkenlere maruz kaldığından çok çabuk kirlenir ve estetiğini yitirir. Çünkü cam, üzerindeki kirleri çabuk belli eder.

Dış Cephe Cam Temizliği

Günlük temizlik işleri ile ilgilenenlerin yetersiz kalacağı, işinde uzman ve eğitimini almış, yükseklik korkusu olmayan kişilerin çalışması gerekmektedir. Ayrıca tehlikeli bir iş olduğundan iş güvenliği sağlanmış kişiler çalıştırılmalıdır. Çalışma için uygun şartlar sağlanmalı ve tehlike seviyesi minimuma indirilmelidir. Unutulmamalıdır ki can güvenliği sağlanmayan kişiler işine odaklanamayacağından tedirginlik sebebiyle iş verimi düşecektir. Bu da temizlikten istenilen sonuca ulaşamamanıza neden olacaktır. Dış cephe cam temizliği ve yüksek mekân çalışmalarında yapılan ihmaller birçok can kaybına neden olmaktadır. Oysa temizlik anlayışı insan hayatına verilen önemden kaynaklanmaktadır. Temizlik anlayışıyla çelişen çalışma standardı düşük firmalarla çalışmak, kesilen faturaların ağır bedellere ulaşmasına sebep olur.

Dış Cephe Cam Temizliği Nasıl Yapılır?

Güvenlik önlemleri alınmış özel çalışma ekibi ile kullanılan makineler yardımıyla binanın en üstünden itibaren camlar silinir.

İnşaat sonrası yapılan temizlikte çerçevelerdeki taş, kum, çakıl vs. temizlenir.

Fabrika bantları temizlenir, yapışkan kısımlar uygun kimyasallarla çıkarılır.

Su damlaları ve aşırı tozdan oluşan kirli yüzey cam için özel olarak üretilmiş kirlenmeyi geciktirecek temizlik ürünleri ile temizlenir.

Temizlik istenilen aralıklarla gerçekleştirilir.

Olası kazalara meydan vermeden, sahip olunması gereken üst düzey disiplin ve müşteri memnuniyeti baza alınarak gerçekleştirdiğimiz hizmet, işverene yalnızca işini teslim etme kısmını bırakarak dış cephe cam temizliği ile değerli müşterilerimizi memnun etmeyi amaçlıyoruz.  Hatta bu işteki tecrübemize güveniyor ve aynı güveni size sağlıyoruz. İş hakkında bilgi almak ve iş teslimi için bizi arayabilirsiniz.