Ev Temizliği Nasıl Yapılır?

Ev Temizliği Nasıl Yapılır?

Ev Temizliği Nasıl Yapılır? | bir ailenin içindeki durumları bile belirleyecek niteliktedir. Sadece ev içerisindeki durumları belirlemekle kalmayıp eve gelen misafirlerin de en çok dikkatini çeken nokta olacaktır. İnkâr edilemez olan bu gerçek birçok kadının çevresindeki, tanıdıklarının evlerine gittiği zaman temizliğe dikkat edip incelediğini gösterir. Bu yüzden evlerimiz çok çok temiz olmalıdır. Evlerimize gelen misafirlerimiz hiçbir kusur bulamamalı ve evimizdeki temizliğe hayran kalmalıdır. Ev temizliği nasıl yapılır sorusuna verilebilecek en iyi cevap ’’dikkatli’’ olsa gerek. Ev temizliği dikkatli yapılır. Hiçbir ayrıntı atlanmamalıdır. Bir sonraki kirlenmeye kadar hiçbir yerde bir pislik kalıntısı asla görülmemelidir.

Kocaeli Temizlik Şirketi olan Vitrin Temizlik ev temizliği nasıl yapılır sorusuna verilebilecek bir başka cevap da ’’sıralı’’ olmalıdır.Ev temizliği yapılırken yerlerden başlayıp duvarlara daha sonra tavana gidilerek temizlik gerçekleştirilmemelidir. Bu şekilde gerçekleştirilen işlemlerde yerler temizlendikten sonra tekrar kirlenecektir. Doğru temizlik sırası yukarıdan başlayıp aşağıya doğru olandır.

Ev Temizliği Nasıl Yapılır?

Temizliğe ilk önce tavandan başlanmalıdır. Çok ayrıntılı bir temizlik istemeyen tavan biraz hızlı bir şekilde geçilebilir. Çünkü tavanlar sadece duman, toz ve kirleri tutar. Başka tavana değen herhangi bir şey yoktur. Bu yüzden biraz hızlı geçilebilir.

Daha sonra duvarlar temizlenmelidir. Duvarların temizliği tavanlardan biraz daha ayrıntılı yapılabilir. Çünkü gelip geçerken dokunulan duvarlar kimi zaman kirli kıyafetlerden de pislenebilir. Bazen de duvarlar ile tavanların arasında örümcek ağları oluşmuş olabilir. Bundan dolayı süpürge ile duvarları ve duvarlar ile tavanların birleştiği noktaları süpürmek uygun olan bir yöntemdir.

Duvarların temizliği de tamamlandıktan sonra yerlere geçilmelidir. Yerler ayrıntılı ve özenli bir temizlik gerektirirler. Önce halılar kaldırılmalıdır. Daha sonra elektrik makinesi ile yerler süpürülerek temizlenmelidir. Süpürme işlemi bittikten sonra silme işlemine geçilir. Hijyenik olan bir yer silme deterjanı ile su hazırlanır. Deterjan suyun içerisine biraz dökülür. Köpüklü bir hal alan su ile yerler büyük bir titizlikle silinir. Deterjanlı su ile yerlerin silinmesi işlemi bittikten sonra sadece su ile yerler tekrar silinir. Daha sonra su değiştirilerek yerler tekrar duru suyla bir daha silinir. Asla yerlerde köpük kalmaması gerektiğinden durulama işlemi iki kez yapılmalıdır.

Bu bahsedilenlere, ev temizliği nasıl yapılır sorusuna verilen çok ayrıntılı bir cevap diyebiliriz. Tavanların, duvarların ve yerlerin temizliği bittikten sonra nesne ve eşyaların temizliği gerçekleştirilir. Ev temizliği nasıl yapılır diyorsanız en ayrıntılı ve temiz şekilde anlatıldığı gibi yapılır.