Halı Yıkama Nasıl Yapılır

Halı Yıkama Nasıl Yapılır

Halı Yıkama Nasıl Yapılır | Günümüzde her evde bulunan halılar ne kadar temiz tutulursa tutulsun kirlenmekte, üzerlerine kıl, tüy ya da rüzgarla uçuşan birçok toz yapılarak hijyen konusunda sağlımızı tehdit etmektedir. Bu nedenle sizler için uygun olan herşeyi düşünerek halı yıkama konusunda önemli adımlar atmış bulunmaktayız. Kaliteyi izlediğimiz ve sizlerin memnuiyeti için sergilediğimiz çaba, halı yıkama konusundaki itinalı çalışmalarımız sayesinde olmaktadır. Bu nedenle halı yıkama nasıl yapılır? konusunda size en iyi bilgilendirici açıklamaları yaparak, halılarınızın tam bir hijyen içerisinde nasıl yıkandığını anlatacağız.

Halı yıkama nasıl yapılır? konusunda öncelik olarak sipariş unsuru vardır. Bu sipariş siz müşterilerimizden gelen talepler doğrultusunda firmamız adresinize gelmektedir. Bu sipariş sisteminde izlenen yol,

Halı Yıkama Nasıl Yapılır

  •  Firmamızı aramanız ve halı yıkama için talepte bulunmanız,
  •  Sizin belirlediğiniz saatte uygun bir vakitte adresinize araçlarımızdan bir tanesi ile geliyoruz,
  •  Bu sırada evinizdeki halılarınızı rulo halinde paketleyerek araca yüklüyoruz,
  •  Sizden kaç adet halı alındığına dair bir de siparişi onaylayan bir makbuz veriyoruz.

Bu işlemler halı yıkama nasıl yapılır? için temel olan adımlardır. Bundan sonraki adım ise sizin halılarınızın diğer müşterilerimizin halıları ile karışmaması için bir fişleme sistemi kullanmaktadır. Bu sistemde, sizin halılarınızın ayırt edici olduğunu ve halı yıkama esnasında karışmamasını sağlamaktadır. Müşteriye özel olan bu fişleme ya da barkodlama sisteminde her müşteriye ait bir numaralandırma

Kontrol ve Ölçüm Ayarları

Halı yıkama nasıl yapılır? adımlarında önemli olan bir diğer sistem ise halıların uygun ebatlarda ölçümünü yaparak yıkama işlemine tabi tutulması için hazırlanmasıdır. Bu nedenle, halıların türlerine göre bir ayrım yapılır, halılar düzenlenir ve leke durumlarına bakılır. Yırtık, parçalanmış ya da herhangi bir sorunu olan halılarda, müşterimiz ile bir sorun yaşamama adına telefon açarak halı ile ilgili sorunları bildirmekteyiz. Ardından halıları uygun bir şekilde hazırlayarak, hazır bir konuma getirmekteyiz.

Fiyatlandırma

Halı yıkama nasıl yapılır? diğer adımlarda halının metrekaresinin ölçülmesidir. Ölçümü yapılan halılar, belirli bir düzeneğe göre hesaplanarak metrekare hesabına göre firmamızca belirlenmektedir. Ardından halının büyüklük ölçütüne göre kaç tane halınız varsa metrekarelerini baz almakta ve bir ücretlendirme yapmaktayız.

Halı Yıkama

  •  Halı yıkama işleminde,
  •  İlk önce toz alma işlemi uygulanır.
  •  Havuzlama işlemi ( Halılar suyla dolu bir havuzun içerisine konur.)

Halı yıkama işleminde en temel işlemler yarı ya da tam otomatik makinelerin kullanılmasıyla gerçekleşmektedir. Yarı otomatik sistemde halılarınızı düz bir zemin yatırarak ıslatarak şampuanlamaktayız. Tam otomatik sistemde ile halılarınızı yıkarken, sadece bir makine tarafından gerçekleştirilir. Yürüyen bir mekanizmada konveyör bant sisteminde hareket ederek halılarınızı en etkili bir şekilde temizleme işlemi yapmaktadır. Ardından yıkama işlemi bittiğinde durulama işlemleri başlamaktadır.