Halıfleks Temizliği

Halıfleks Temizliği

Halıfleks Temizliği Halıfleksler, diğer halılara nazaran çok daha zor temizlenen bir türdür. Temizliğine çok daha büyük bir özen gösterilmek zorundadır. Halıfleks temizliği kendi imkanlarınızla yapılabilecek bir temizlik türü değildir. Mutlaka profesyonel bir ekipten yardım alınmalı, gereken teknik makine malzemelerle doğru temizlik yapılmaya çalışılmalıdır ve bu temizlik, belli periyodlarda tekrarlanmalıdır. Bu şekilde hem o ortamda bulunan insanların sağlığını korur, hem de halının yıpranmasını engelleyerek, ömrünü uzatırsınız.

Halıfleks Temizliği

Halıfleks temizliği için kullanılacak ekipman çok önemlidir. İlk olarak, halının derinine kadar tüm biriken kir ve maddelerin tamamen güçlü bir vakumlamayla halıdan uzaklaştırılması gerekir. Aksi halde yıkama sırasında, zemin kısma gömülüp, yapışabilirler ve oradan çıkarılmaları daha zor hale gelir. Zemine kadar, tüm maddelerden, kirden kurtarılan halı insan sağlığına zararsız, alerjenik olmayan halı yıkama ürünleriyle iyice yıkanmalıdır. Halının en dibine kadar, şampuanlama yapılmalı ve tüm kirin kabararak ortaya çıkarılması sağlanmalıdır. Köpüren halı iyice fırçalanır ve tüm lekelerin giderilmesi sağlanır.

Sonrasında yüksek devirde çalışan vakumlama makineleriyle tüm köpük ve su çekilir. Halı tamamen durulanan kadar suyla yıkama ve vakumlama işlemlerine devam edilir. Halının tam olarak durulandığından emin olduktan sonra, sıcak hava üfleyen makineler yardımıyla, halıfleksinizin kurutulma işlemlerine başlanır. Halınız tamamen kuruyana kadar işleme devam edilir. Aksi halde, ıslak kalan zemin hem halının çürümesine ve yıpranmasına, hem kötü koku oluşumuna neden olur, hem de ıslak kalan zemin bakteri ve mikropların oluşumunu ve yayılmasını tetikler. Bakteri ve mikropların en çok sevdiği ve en kolay yayıldığı alanlar, nemli alanlardır. Bu nedenle özellikle halının kurutulması ve havalandırılmasına büyük önem göstermekteyiz.

Firmamızın yürüttüğü Halıfleks temizliği işlemleri tamamen profesyonel olarak yapılmakta, yaşadığınız ve çalıştığınız ortamlarda, hastalıklara karşı koruyucu bir önlem alınmış olmaktadır. Düzgün ve iyi malzemelerle yapılmamış bir halı temizliğinde, üzerinden geçen insan sayısının çokluğuna göre de değişerek, çok kısa sürede tekrar kirlenme baş gösterir. Bu nedenle hem halınızın yapısını koruyarak, parlaklığından ödün vermeden, hem de yeniden bakteri oluşumunu geciktirici önlemler alarak hizmet vermekteyiz. İnsan sağlığını oldukça etkileyen halı temizlik işlemleri, yılardır bu piyasada faaliyet gösteren firmamıza yaptırarak, güvenle ve rahatlıkla ortamlarınızı koruyabilirsiniz. Yıl içinde belli periyodlarda, halı temizliği yaptırmanız gerekliliğini atlamayınız.