İş Yeri Temizliği, kocaeli Temizlik Firması

İş Yeri Temizliği, kocaeli Temizlik Firması

İş yeri temizliği, sağlıklı ve disiplinli bir çalışma ortamı için gereklidir. Temizlik özellikle toplu çalışılan ortamlarda hayati önem taşımaktadır.

Çalışılan ortamlarda tokalaşmanın fazla olması sebebiyle mikropların da hızla yayıldığı bir gerçektir. Para alış verişlerinde elden ele geçen para, ortamda mikropların sürekli yayılmasına ve çoğalmasına neden olur. Bu nedenle iş yeri temizliği ayrı bir öneme sahiptir. Müşteri memnuniyetinin sağlanması için işinizde çok iyi olmanız yetmeyebilir. Çalıştığınız ortamın temizliği de müşteriyi etkiler ve güven ortamının oluşmasına zemin hazırlar.

İş Yeri Temizliği

Yalnızca paspasla yapılan temizlik sağlık açısından uygun olmadığı gibi zeminin çamurlu ya da pis su damlalarının kalmasıyla zeminin kötü görünmesine neden olabilir. Üstelik tozdan görünmeyecek hale gelen temizlik bezleri temizlik amaçlı kullanılmaktan çıkmış olsa da dikkatsizce yalnızca tozu oradan oraya uçuran sağlığa hiçbir faydası olmayan “görünürde temizlik” amacının aksine mikrop saçmaktadır. Bu durum titiz müşterileri uzaklaştırmaya ve iş sahanızın daralmasına neden olabilir.

Bu nedenle işinizi emin ellere teslim etmeli ve kendi işinize odaklanmalısınız. İş yerinizin temizliğine en az sizin kadar değer verip hayalinizdeki çalışma ortamına kavuşmak için bizimle irtibata geçebilirsiniz. İş yerinizin ciddiyetini aşağı çekecek görüntüden uzak, özel temizlik kıyafetleri ile görevini yapan ciddi insanlarla çalışmak işinize ve iş yeri temizliğine ne kadar değer verdiğimizin bir göstergesi.

İş Yeri Temizliğinde Nelere Dikkat Edilir?

Eşyaların yerlerinin değiştirilmeden temizlenmiş, tozlarının alınmış olmasına

Tüm ayrıntılardaki tozların alınmasına

Yer temizliğine

Banyo ve tuvaletlerin temizliğine, kullanılan temizlik malzemelerinin yerinde kullanılmasına

Kılık kıyafet düzenine

Zararlı kimyasalların kullanılmamasına

Çalışanların iş güvenliğine

Kötü kokulu deterjanların kullanılmamasına, kaliteli deterjan ve gereçlerin tarafımızca temin edilmesine

İş yeri temizliğinde temizlik sonrası eşyaların kendi yerinde olması da önemlidir. Aradığınız dosya, araç gerek vs. yerinin değişmesi işinizin aksamasına ve tedirgin olmanıza neden olabilir. Bir eşyanın yeri sizin isteğiniz dâhilinde değilse değiştirilmemeli. Birçok temizlik işlemi sonunda iş yeri sahipleri bu konudan mustaripken temizlik şirket ve elemanlarına olan güven azalmaktadır. Şirketimiz güvencesiyle müşteri memnuniyetine kavuşmak mümkün.