İzmit Apartman Site Temizliği

İzmit Apartman Site Temizliği

İzmit apartman ve site temizliği göz önüne alındığında topla konutların temizlikle ilgili sorunları akla gelir. Bu güne kadar apartman ve sitelerde kapıcı da denilen görevliler çalışır ve apartmanın veya sitenin çip toplama veya da apartman içi ve dışı temizliklerine onlar bakarlardı. Bu görevliler genellikle uzun süre aynı apartman ve sitede çalıştıkları zaman site sakinleri ve yöneticilerle içli dışlı olurlar, bununla birlikte özel işlerini yaptıran kat maliklerinin koruması altına girerlerdi. Bu nedenle de bu görevlilere söz dinletmek pek de kolay olmazdı.

İzmit Apartman Site Temizliği

Ayrıca görevlilerin apartman veya da sitede kapıcı dairesi olarak ayrılan yerlerde ikamet etmeleri de gerekir ve onların ikamet edecekleri yerin ayrılması da gerekirdi. Bütün bunlarla birlikte maaşları ve sigorta primleri ve değişik ödeneklerle bu kişilerin maliyetleri de apartman ve site yönetimlerinin giderlerini artırma yolunda önem arz ederdi.

Apartman Ve Site Temizlik Firmaları

Artık siteye görevli almanın yerine İzmit apartman ve site temizliği konusunda yapılabilecek olan dışarıdan hizmet alma yolunu seçmek olabilir. Bu durumda bu görevlilerin yapacakları bütün işleri anlaşmanız halinde bu firmalar yapabilmektedir. Bu tür işlerin neler olduğuna bakacak olursak şunlardır.

Günlük çöp toplama

Merdiven silme

Koridor silme

Aydınlatma pencerelerini silme

Merdiven korkuluklarını silme

Dış kapı silme

Apartmanın girişinin temizlenmesi

Tüm bunların yanında bu şıklar daha da çoğaltılabilir. Bunun için ise firmaların ayrı ücretlendirme yapabileceğinin de bilinmesi gerekir. Ancak rutin işlerin yapılması paket içinde olacağı için bu işlemler için ayrı bir ücretin talep edilmeyeceği öngörülür.

Tüm bunlarla birlikte İzmit apartman ve site temizliği için seçeceğiniz firmanın görevli tutmanın maliyetinde daha düşük olacağını söylemek gerekir. Bu tür avantajlar sitenin giderlerini düşüreceği için kat maliklerinin de daha az aidat ve temizlik gideri ödemesine neden olur. Bunun yanında firmalar günlük yenilikleri izledikleri için yeni çıkan temizlik ürünlerini de temizlikte uygulayacaklarından, temizlenen yerlerin hijyenik olması da sağlanmış olur. Uzman ekipler tarafından yapılacak temizlik ile apartman veya siteniz tertemiz hale gelebilir.