İzmit Ev Temizliği Şirketleri

İzmit Ev Temizliği Şirketleri

İzmit Ev Temizliği Şirketleri ev temizliği şirketi tercih etmenizin esas sebebi İzmit ilinin sanayi şehri olması, yoğun iş temposunda zaman ayıramadığımız ancak bir o kadarda önem taşıyan iştir temizlik. Yaşadığımız alanların temiz ve hijyenik olması sağlığımız için çok önemlidir. Temiz olmayan bir evde yaşamak insanın sağlığını olumsuz etkileyebilmektedir. Sizlerde ev temizliği için yeterli zaman ayıramıyorsanız temizlik işini işin ehli olan kimselere bırakmalısınız. İzmit’te birçok profesyonel ev temizliği hizmeti sunan firmalar bulunmaktadır.

İzmit ilçesinde hizmet veren Vitrin Temizlik firması sizin tüm temizlik ihtiyaçlarını karşılayabilir. Ev temizliği, halı yıkama, perde temizliği, Koltuk yıkama, Stor perde temizliği, Çekyat yıkama, Sandalye yıkama, Mutfak temizliği, Ütü hizmeti, Cam temizliği gibi evinizin ve sizin tüm temizlik ihtiyaçlarınızı Vitrin Temizlik Firmasından karşılayabilirsiniz. Tüm bu hizmetleri bünyemizde bulunan profesyonel temizlik personelleri ile sağlamaktayız. Birlikte çalıştığımız tüm temizlik personellerimizi değerlendirme süreci, ön görüşmeler, test temizliklerden başarıyla geçtikten sonra bünyemizde çalıştırmaya başlıyoruz.

İzmit Ev Temizliği Şirketleri

Müşterilerimizin olumlu yorumlarıyla çalışmaları süreklilik arz ediyor. Tüm personeller SSK’lı olarak sizlere hizmet sağlamaktadır, herhangi bir mağduriyet durumunda memnuniyet garantili hizmet vermekteyiz.

Periyodik olarak ev temizliği hizmetlerimizden talepte bulunabilirsiniz. Evinizin durumuna ve ihtiyacınıza göre temizlik hizmetinizi seçerek bizleri arayarak yada internet sitemizdeki formu doldurarak hizmet talebinde bulunabilirsiniz. Örneğin, standart ev temizliği, detaylı ev temizliği, inşaat sonrası ev temizliği, taşınma temizliği gibi ihtiyaçlarınıza göre Vitrin Temizlik Şirketinden hizmet alabilirsiniz. Sunduğumuz hizmetlerden bazıları aşağıda açıkladığımız hizmetlerdir.

Standart Ev Temizliği

Bu temizlik kapsamında evinizde ki tüm camlar, kapıların temizliği, banyo temizliği (küvet, ayna, zemin, duşa kabin) tuvalet temizliği (klozet, ayna, musluk, lavabo), evdeki tüm zeminlerin önce süpürülerek daha sonra ıslak silinmesi, mutfak temizliği detaylı temizlik (mutfak dolaplarının dış yüzey temizliği, lavabo temizliği, tezgah temizliği, ocak temizliği, buzdolabı dış yüzey temizliği vb.) dairedeki tüm camların silme işlemleri yer almaktadır. Ayrıca Evinizdeki koltukların temizliği perdelerin temizliği ve ütülerinizin yapılması işlemini karşılamaktadır.

Detaylı Ev Temizliği

İzmit temizlik Şirketi Vitrin Temizlik bu temizlik kapsamında standart ev temizliğindeki tüm işlemler yapılır ekstra olarak tüm ev içerisinde ki dolap içlerinin de temizliği yapılmaktadır. Koltuklarınızın, perdelerinizin, çekyatlarınızın, yataklarınızın ve mutfak dolabı iç ve dış temizliği, gardırop iç ve dış temizliği gibi temizlik hizmetleri ekstra olarak yapılmaktadır.

İnşaat Sonrası Ev Temizliği

İzmit temizlik Şirketi Vitrin Temizlik olarak sizlere bitmiş olan inşaatınızın oturuma veya kullanıma hazır hale getirilmesi temizliğinin yapılmasıdır. (Derz arası temizliği, fayans temizliği, cam ve zeminde kazınması gereken tüm inşaat kalıntıları kazınması) işlemleri yapılmaktadır. İnşaat temizliği gerçekten profesyonellik gerektiren bir iş olup gerçekten işi uzmanına vermelisiniz. Milyonlarca para harcayarak yapılan inşaatınızın en son aşamada zarar görmemesi için(camların silinirken çizilmesi, kapıların, dolapların ve tüm ahşapların üzerindeki boyaların çıkartılması aşamasında çizilmesi) tercihinizi çok iyi yapmalısınız. Bu konuda İzmit ilinde 10 yıllık tecrübesi ile sizlere gerçekten kaliteli hizmet sunmaktayız.

Taşınma Öncesi ve Taşınma Sonrası Temizliği

İzmit Vitrin Temizlik Şirketi olarak Taşınma Öncesi ve Taşınma Sonrası Temizliği;

Konusunda sizlerin hizmetindeyiz. İşin ehli personelimiz ile yeni taşındığınız eviniz veya işyerinizde sizleri daha güzel ve temiz bir ortama taşınmanıza yardımcı oluyoruz. Taşınma işlemi bittikten sonra eşyalarınızın temizlenerek yerleştirilmesi sizin işinizi kolaylaştırdığı gibi vaktinizi de size bırakıyor mutfaktaki ve banyoda ki tüm dolapların detaylı bir şekilde temizliği, camların iş ve dış temizliği, küvet, klozet, lavabo temizliği, zemin temizliği gibi işlemleri yerine getirilmekteyiz.

Evinizin ihtiyacı olan tüm temizlik hizmetini Vitrin Temizlik Firmasını arayarak evinizin yada işyerinizin m2 bilginizi ve adresinizi vererek işinizi ehline vermiş olursunuz.

Ev temizliği firmalarımız hakkında bilgi almak ve sipariş vermek için 0 536 032 92 12 / 0 544 269 01 09 müşteri hizmetlerimizden ve www.vitrintemizlik.com üzerinden bizlere ulaşabilirsiniz.

Haftalık Ev Temizliği

Hafta sonu yapacağınız temizlik işi zaman alır. Zamanınızın size kalması ve bu arada evinizin yada işyerinizin temizliğinin yapılmasını istiyorsanız Vitrin Temizlik şirketini tercih etmenizi öneririz.

Hafta sonları dinlenmek ve zevkli bir şeyler yapılması içindir. Ancak çoğu kadın cumartesi ve pazar günlerini temizlik günü ilan ederek zamanını temizliğe harcar. Hafta içinde işyerinde yoğun tempoda çalışarak yorulmuş bir kişi ev azından hafta sonunu dinlenerek geçirmesi sağlığı açısından da önemlidir. En azından bir sonraki haftaya daha dinamik başlamış olur. Ama hafta sonunu temizlik ve ev işleri ile geçirdiği zaman dinlenmemiş olur ve ailesi, sevdikleri ile zaman geçirememiş olacak.

İzmit Vitrin Temizli Şirketi olarak bu konuda sizlere tavsiyelerde bulunmak istiyoruz.

Bugünün işini yarına bırakmayın! Bulaşıkları bir hafta boyunca lavaboda biriktirmeyin, mutlaka temizleyin ve yerlerine kaldırın.

Banyonun temizliğini, evin süpürülme işi ve ütünün ne zaman yapılacağına karar verin her zaman bu işi düzenli olarak yapınız. Bu işleri yapmak için vaktiniz yok ise İzmit temizlik şirketi olan Vitrin Temizlik şirketinden yardım talep edebilirsiniz.

Dolabınızda temizlik malzemelerinize bir yer ayırın. Gerekli olanı bulmak için zaman kaybetmemeniz için deterjanları sınıflandırın.

Temizlik işini bir plan dâhilinde yapınız. Sonraya bırakılan bir temizlik hem sizi yorar hem de temizlenmesi zorlaşır.

Temizlikte kullanacağınız deterjan ve makineler kaliteli olmalı. Kalitesiz bir deterjan ile yapılan bir temizlik hem iyi sonuç vermez, hem de sağlığınız için zararlara yol açabilir. Kullanılan makine (elektrikli süpürte) yüksek çekim gücüne sahip olmazsa ve tasarruflu olmaz ise elektrik maliyetiniz artar ve çok zaman kaybı yaşarsınız.

Düzenli olun. Tüm temizlik ihtiyacınızda ana yapılacak işleriniz olsun. Örnek verecek olursak her hafta Cuma günü cam temizliği yapacağım, iki günde bir toz alacağım gibi. Bu şekilde temizlik yaparsanız işiniz hem çok erken biter, hem de çok yorulmamış olursunuz. Bizim milletimizde ki temizlik alışkanlığı misafir gelecek temizlik yapacağım, bayram geliyor temizlik yapacağım böyle olmamalı düzenli ve sitemli temizlenen bir evde aniden gelen misafirleriniz size sürpriz yaşatmaz hem de kendi sağlığımız ve çocuklarımızın sağlığı içinde daha verimli temizlik yapmış olursunuz.

Bahar Temizliği

Bahar temizliği herkesin kâbusu oluyor sanki. Neden bahar temizliği yapıyoruz? Çünkü kışın evlerimiz soğuk olduğundan dolayı pek fazla havalandırmayız. Havalanmayan kapalı bir ortamda kirlilik daha çok olur, nem olur, havaların ısınmaya başlamasından dolayı genel bir temizlik yapılır ve tüm yaz boyunca evimiz sürekli havalandırılacağı için pek fazla kirlenmez. Bu yüzden bahar temizliği yaparken mutlaka profesyonel bir ekipten yardım almalısınız. Koltuklarınızı yıkatmalısınız perdelerinizi, yataklarınızı ve tüm evinizi detaylı bir temizliğini yaptırmalısınız. Bu konuda sizlere İzmit ilinde profesyonel bir hizmet sunacak olan Vitrin Temizlik Şirketi siz ve sevdiklerinize muhteşem temiz bir ortam hazırlayarak sizleri büyük bir yükten kurtarmış oluyor.

Günümüz insanları genelde zamanının büyük bir bölümünü iş yerlerinde geçiriyor ve temizlik yapacak zamanları yok denecek kadar az kalıyor. Bu az zamanda da temizliğe ayırdığı aman hem dinlenmemiş hem de sevdiklerine zaman ayırmamış oluyor. Sizleri bu temizlik işkencesinde kurtarmak için Vitrin Temizlik şirketi ister bahar temizliği, ister günlük temizlik işlerinizde sürekli yanınızda he sürekli hizmetinizde olduğunu unutmayın. Burada çok dikkat etmeniz gereken bir konu temizlik firması seçerken gerçekten işini düzgün yapan ve aldığı işte sizleri gerçekten memnun bırakacak bir firma ile anlaşmanız sizlerin iyiliği için önemlidir. Biz Vitrin Temizlik Şirketi olarak sizlere sizden önceki müşterilerimizin memnuniyetlerini kendi ağızlarından sizlere anlatmalarını ve sizin memnuniyetinizi de başkalarına anlatmanızı ilke olarak benimsemişizdir.

Biz bahar temizliği kapsamında evlerinizi A’dan Z’ye kadar temizliyoruz siz değerli müşterilerimizde baharın sıcaklığını yaşamanızı bırakıyoruz. Biz sadece temizlemiyoruz yıkıyoruz da sizlere her zaman yıkananlardan bahsetmiyoruz arada bir yıkananlardan bahsediyoruz. Mesela masalarınızın örtüsünün yıkanması, yastık kılıflarınızın yıkanması, stor perdelerinizin yıkanması, Normal perdelerinizin yıkanması, otlukların yıkanması, Çekyatların yıkanması, Sandalyelerin yıkanması ve bunun gibi hatta ütülerinizi de yapıp sizlere sadece mekânlarınız da sevdikleriniz ile birlikte mutluluk bırabıyoruz.

Mutfak Temizliği Konusunda Bilmeniz gerekenler

Özellikle bayanlar için mutfakta zaman geçirmek çok keyifli bir o kadar da zor bir iştir. Özellikle yemek yaparken ortalığın dağılması, yağ lekeleri, bunların temizliği işin en zor kısmıdır. Pekâlâ, mutfak temizliğinin püf noktaları olduğunu biliyor muydunuz? Bulaşık makinesine sığdıramadığınız bulaşıklarınızı nasıl pratik olarak yıkayacaksınız bunlar hakkında sizlere bir takım ipuçları vereceğim.

Kolay Bulaşık

Mutfakta yemek hazırlarken, lavabonun deliğini kapatınız ve su ile doldurun. Bunun içerisine bulaşık deterjanı ekleyiniz siz yemek yapmaya başladığınızda kirlenen bulaşıklarınızı buraya atınız burada siz yemeğinizi yaparken bulaşıklarınızdaki lekeler yumuşamış olacak ve sizi fazla yormamış olacaktır.

Bulaşık Süngerinin Ömrü

Mutfağınızda kullandığınız bulaşık süngerinizin ömrünün fazla olmasını istiyorsanız bulaşıklarınızı yıkadıktan sonra süngeri soğuk su ile durulayın ve iyice sıktıktan sonra tekrar ıslanmayacak yere bırakın. Bu işlem süngerinizin ömrünü uzatacaktır. Şunu da unutmamak gerekir bir sünger ile en fazla 15 ile 20 bulaşık yıkayınız daha fazlası ise çok fazla mikrop barındıracağı için sağlığınız için zararlıdır.

Kahve Değirmeni Temizlemek İçin

Kahve değirmeninizin temizliği ve üzerinde oluşan kahve kokusunu gidermek için, kahveyi çektikten sonra makinenizde bayat ekmek içlerini çekiniz. Bayat ekmek kahvenin kokusunu almış olacak. Bu sayede bayat ekmeği de değerlendirmiş olacaksınız.

Teflonda Oluşan Lekeler

Teflon tavada veya tencerelerinizde oluşan lekeleri çıkarmak için iki su bardağı suya dört çorba kaşığı karbonat ve yarım su bardağı sirke karıştırın. Sirkeli ve karbonatlı suyu tavanın veya tencerenin içerisine koyup on dakika kaynatın. Lekenin tamamıyla geçtiğini göreceksiniz.

Yemeğin Dibi Tutarsa Ne Yapacağım?

Eğer özene bezene hazırladığınız yemeğin dibi tutarsa sakın üzülmeyin ve kesinlikle çöpe atmayın. Pekala ne yapmalıyım işte cevabı lavabonun içini soğuk suyla doldurun. Sıcak tencereyi kapağını açmadan suyun içine koyunuz, 20 dakika bekletin. Daha sonra yemeği başka bir tencereye alın. Sizce bu işlem işe yaradı mı? Tabi ki de evet soğuk su yemeğin yanık tadını almış olduğunu göreceksiniz.

Çaydanlığın Temizlenmesi

Çaydanlığın içerisindeki kireç tortularını temizlemenin en basit ve en iyi yolu çaydanlığın içerisine 1 çay bardağı sirke koyunuz ve on dakika kısık ateşte kaynatınız. Daha sonra bu suyu döküp çaydanlığınızı durulayın. Gerçekten farkı görmüş olacaksınız. Porçöz ve kireç çözücü tavsiye etmiyorum çünkü kimyasal içeriyor ve apaçık KANSER….

Koltuk Nasıl Temizlenir?

Kişilerin Sağlıklı bir ortamda hayatlarını sürebilmeleri için sağlıklı ortamlarda yaşamaları gerekmektedir. Bu sebeple de evlerin temiz ve hijyenik olması gerekmektedir. Bunun için düzenli aralıklarla ev temizliği, koltukların temizliği, perde ve stor temizliği, halıların temizliğine özen gösterilmelidir.

Ev temizliği genel anlamda 2 şekilde yapılmaktadır.1. si evin düzenlenip tozlarının alınması işlemi, 2. Si ise evinizin detaylı bir şekilde temizlenmesi işlemidir. Bu temizliğin içerisine Bütün evin, eşyaların, perdelerin, halıların vs derinlemesine temizlendiği ya da bahar temizliği diyebileceğimiz temizlik derin, detaylı temizliktir.

Salonlarınızda yada oturma odalarınızdaki veya işyerinizde ki koltukların temizliği de çok önemlidir. Koltuklardaki kirlilik üzerinde leke olmadığı sürece genellikle fark edilmez, bu kirlilik ile sürekli beraber oluruz. Oysa tüm mikroplar, tozlar koltuklarda, çekyatlarda, halılarda birikir. Koltuklarımızı en az 6 ayda bir kere yıkatmalıyız. Koltuk yıkamak çok kolay bir iş değildir bunun için profesyonel bir ekipten yardım alınması gereklidir. Elde silinen bir koltuk temiz gibi görünse de hiç temizlenmemiş olur. Tüm kir kumaşın altına geçmiş ve kuruyunca tekrar yüzeye çıkarak solumamıza neden olur. Koltukların vakum gücü yüksek olan bir makine yardımı ile temizlenmesi derinlemesine temizliği sağlamış olur.

Peki koltuk temizliği nasıl yapılmalıdır. İlk önce koltuklar halılarımızı süpürdüğümüz elektrikli süpürgenin ince ucu ile güzelce temizlenmelidir. Daha sonra Vakumlama makinesinin temiz su haznesine koltuklarınızın kumaşına göre ve lekelerin türüne göre kimyasal eklenerek koltukların üzerine eşit olarak bu kimyasalla su püskürtülür. Daha sonra 15 dakika kadar beklenir kirler ve lekeler iyice yumuşadıktan sonra koltuklar için özel olarak imal edilmiş olan fırça yardımı ile fırçalanarak kirler ve lekeler kumaştan ayırmış oluruz. Daha sonra bunu vakumlayarak ön temizliği yapmış oluruz.

İkinci aşama ise çıkmayan lekeler kalan kirler koltukta artık daha belirgin hale gelmiştir. Bu aşamada sadece lekenin üstüne kimyasaldan püskürtülür ve bir süre daha bekledikten sonra tekrar aynı işlemler yapılır.

Üçüncü aşama ise kurulama işlemidir. Bu aşmada ise sadece temiz su ile hiçbir kimyasal karıştırmadan koltuğun durulanması sağlanır. Son olarak ise kurutma işlemi yapılır koltuğun üzerindeki tüm ıslaklıklar iyice vakumlandıktan sonra temizleme işlem sona ermiş olur. Bir takım koltuk 7 kişilik takımdır. Bu yedi kişilik bir koltuk takımının temizliği yaklaşık 2 ile 4 saat arasında sürmektedir. Üzerindeki lekelere göre değişiklik göstermektedir. Yıkanan koltuklarınız, çekyatlarınız, sandalyeleriniz veya yerinde yıkanan halılar en az 4 saat havalanması gereklidir. Aksi takdirde koku yapabilir. Tamamen kurumadan bu süre 4 saatten az olmamaktadır kullanılmamasını öneririz.

Koltuklarınızı evinizde temizleyecekseniz öncelikle sıcak su eli yakmayacak derecede hazırlamalısınız. Daha sonra koltuğunuzun üzerinde ki lekenin türüne göre deterjan seçimini yapmalısınız. Temiz bir bez yardımıyla ya da özel koltuk temizleyici mikro fiber bezler yardımıyla dairesel olarak bastırmadan kumaşı fazla ıslatmadan ve köpürtmeden temizliğini yapmalısınız. Bu işlemi yaptıktan sonra kesinlikle camları açmalısınız çünkü koltuğunuzda çok miktarda su kalacağı için koku yapma olasılığı daha fazladır. Ve çok güzel bir şekilde kurutmalısınız. Koltuklarınıza kesinlikle çamaşır suyu kullanmayınız. Özellikle beyaz renkli koltuklarda daha güzel temizler diye çamaşır suyu kullanılıyor ve buda koltuğun renginin ağarmasına sebep olmaktadır. Kullandığınız deterjanda renk özeliklerine mutlaka dikkat ediniz.

Koltuk minderleri ve krilentleri el ile temizlemeye uğraşmayın genelde fermuarlı olduklarından çıkartıp çamaşır makinesinde yıkamanız daha sağlıklı olacaktır. Bu işlemi en az 15 günde bir yaparsanız temizlik esnasında hem iş Yükünüz hafifler hem de daha temiz bir işlem olmuş olur.

Koltuk yıkama firması olarak Vitrin Temizlik şirketi İzmit ilinde siz müşterilerimize en iyi hizmeti profesyonel ekibimiz ile vermektedir. Siz bizi arayın ekibimizi gönderelim ve mekânlarınızda etrafa hiçbir zarar vermeden son model makineleriz ve özel olarak almış olduğumuz kimyasallarımız ile en kaliteli hizmeti silerek sunalım. Biz yaptığımız temizliğe garanti veriyoruz.

Çocuklu Bir Evin Daha Temiz Olması İçin Neler Yapmalıyız?

Yaşadığımız ve çocuklarımızı büyüttüğümüz evlerin normal evlere göre daha hijyenik ve temiz olması gerekmektedir. Çünkü çocukların bünyesi yetişkin insana göre daha zayıf olduğu için hastalanma olasılığı daha fazladır. Çocuklu ev denilince ilk akla gelen etrafa saçılmış oyuncaklar, dağınık bir ortam olmamalıdır. Akla gelmesi gereken ilk şey dağınıklığı hijyenik bir ortamda mı yapmıştır. Ne kadar temiz bir ortamda çocuklarımızı yetiştiriyoruz bunlar gelmelidir. Belli kurallara dikkat ederek hijyeni sağlamanız mümkün.

Çocuklarımız üşümesin diye genellikle kapalı ortamlarda tutarız. Bu ortamların havalandırılması hiç akla gelmez oysa tüm hastalıkların başında kapalı ortamda, havalandırılmamış bir ortamda kapılan virüslerdir. Yaz kış demeden çocuklarımızın ve kendi odalarımızı mutlaka havalandırmamız gerekmektedir. Kışın havalandırırken fazla ısı kaybına neden olmayacak şekilde havalandırmamız gerekmektedir. özellikle sabahın ilk saatlerinde ve gün içerisinde bir kaç defa havalandırmak hastalanma riskini azaltmaktadır.

Odanın içerisinde az miktarda eşya hem temizliği kolaylaştırır hem de daha fazla oksijen alınmasını sağlar. Bundan ziyade çocuğun oyun alanda genişlemiş olur ve rahat bir şekilde oynamasını sağlamış olursunuz.

Eve beyler tarafından çocuklara kendi odalarından sorumlu olduklarını öğretmemiz gerekir. Oyuncaklarını, masasını, kitaplarını, elbisesini toplamasını, dağınık bırakmaması gerektiğini öğretmemiz gerekir. Bunu çocuk kendi başına yapar ise bizim de temizliğe harcayacağımız zaman bir o kadar da azalmış olur.

Evlerimizde hijyenin en çok bozulacağı alanların içerisinde banyo, tuvalet ve mutfaklardır. Çocuklarımıza odasında yemek yedirmek yerine mutfakta yemek yedirmeyi öğretirsek çocuğumuzun odası daha temiz ve hijyenik olur.

Çocuklarımıza küçük yaşta tuvalet alışkanlığı kazandırmamız gerekmektedir. Çişini söylemeden altına çiş yapan çocuk odasını kirletmiş olur ve bu belli süre sonra koku yapmaya başlar ve daha da kötüsü tam anlamıyla temizlenmez ise mikrop yuvası haline gelmiş olur.

Çocuklarımıza tuvalet alışkanlığının yanında Eller, temizlik için fazlasıyla önem taşır. Dışarıdan her gelindiğinde tüm aile bireylerinin ellerini detaylı şekilde temizlenmesi ev hijyenine olumlu şekilde yansıyacaktır.

İzmit Gündelik Temizlik Firması

İzmit temizlik firmaları gündelik temizlik işleri için bünyesinde bulundurduğu personeli son derece güvenilir ve çalışkandır. Bu konuda aklınızda soru işareti kalmadan firmalarımızdan hizmet alabilirsiniz. Temizlik konusunda İzmit ’li bayanların ve bayların büyük şansı olan İzmit temizlik şirketi olan Vitrin Temizlik bu alanda gündelik temizlik işlerinde memnun kalmanızı amaçlamaktadır. İzmit temizlik şirketiVitrin Temizlik oldukça uygun fiyatlarlasizlere gündelik işleriniz için büyük paralar harcamanıza gerek bırakmamaktadır.