kocaeli temizlik
KOCAELİ VİTRİN TEMİZLİK

İZMİT İşYERİ TEMİZLİğİ

  • İzmit İşyeri Temizliği

İzmit İşyeri Temizliği

İzmit İşyeri Temizliği, üretim sahası olan fabrika ve işyerlerinin veriminin artması ve sağlık koşullarının sağlanması için önemlidir.

Fabrika, üretim için kurulmuş büyük makinelerin kullanıldığı çok sayıda çalışana sahip ve sürekli artık madde oluşan kuruluşlardır. Üretimde kullanılan malzeme artıkların birikmemesi ve çalışma alanını daraltmaması için ortamda sürekli temizlik gerekir. Üretim için kullanılan makinelerin temizliği makinenin uzun ömürlü olması bakımından önemlidir. Yüksek maliyetli makineler, doğru yöntem kullanılmadığında ve uzun süre temizlenmediğinde çabuk bozulmasına neden olacaktır.  Bu nedenle makineler doğru yöntem ve uygun malzemeler ile temizlenmelidir. Makinelere zarar verecek kimyasallar ve temizlik ürünlerinden uzak durulmalıdır. Paslanmayı önleyici ürünler kullanılmalıdır. Makineler temizlenirken makinenin çalışmadığından emin olmak gerekir. Olası kazaların önüne geçmek için makinenin konumu önemlidir. Fabrika ve işyeri temizliği seri bir şekilde gerçekleştirilmeli ve işin aksamasına neden olup üretimi olumsuz yönde etkilememelidir.

İşyerlerinde kullanılan ağır kokulu maddeler çalışanları olumsuz yönde etkileyebilmektedir. Bu nedenle kullanılan temizlik ürünlerinde ağır kokulu deterjanlardan ve parfümlerden uzak durulmalıdır. Atmosferi kötü etkilemeyecek çalışanları rahatsız etmeyecek temizlik malzemeleri tercih edilmelidir. İyi üretim alanı temiz bir ortamda gerçekleşir.

Fabrika Temizliği Nasıl Yapılır?

  • Kaba çöpler toplanır, kimyasal atıklar ayrı bir torbada biriktirilir.
  • Fabrikadaki ürünlerle reaksiyon vermeyecek temizlik ürünleri ile yerler temizlenir.
  • Çalışma alanlarının yanı sıra tuvalet, büro, yemekhane, dinlenme odaları gibi kısımlar da temizlenir.
  • Tuvalet ve yemekhane temizlenir.
  • Fabrikanın iç ve dış mekânı için ayrı temizlik yapılır.
  • Makineler zarar görmeyecek şekilde kullanımına uygun temizlenir. Bazı fabrikalarda makine üzerinde oluşan yağ katmanları dikkatli bir şekilde temizlenir.

Fabrikanın üretim alanına göre temizlik malzemeleri de değişiklik gösterebilir. Tekstil amaçlı fabrikalarda kumaş artıkları fazla çıkmaktadır ve sürekli temizlik gerektirmektedir. Gün boyu ve yarı zamanlı olarak gerçekleştirilen fabrika temizliği için istediğiniz tercihi seçebilirsiniz. Temizlik makineleri ile işinde tecrübeli elemanları ve uygun kimyasallar ile hizmet veren şirketimiz sizin için en sağlıklı ortamı oluşturmayı amaçlamaktadır.

Elemanlarınızın sağlığına önem veriyor, makine temizliğini emin ellere bırakmak istiyor ve fabrika için ayrıntılı temiz gerçekleştirilmesini istiyorsanız doğru adrestesiniz demektir.

Vitrin Kocaeli Temizlik

VİTRİN TEMİZLİK

Kocaeli Temizlik Şirketleri

Hemen Bizi Arayın 0536 032 9212