İzmit Tadilat Sonrası Temizlik

İzmit Tadilat Sonrası Temizlik

En çok talep gören temizlik türüdür.Yeni yapılan evler olsun, tadilat sonrasında olsun evin sadece tadilat yapılan yerleri değil diğer yerler de çok kötü duruma gelir. Çünkü ustalar evinizin temizliği ile değil yapacakları işler ile ilgilendiklerinden diğer tarafların temiz kalması için pek çaba sarf etmezler. Bununla birlikte bu işleri yapan firmaların olduğu muhakkaktır. Bu firmalar neden tercih edilmelidir diye sorulduğunda şunlar akla gelmektedir.

İzmit Tadilat Sonrası Temizlik​ 

Temizlenecek alanların hangi malzemelerle temizleneceğinin bilinmesi

İnşaat kalıntılarının nasıl temizleneceğinin bilinmesi

Zor çıkan lekelerin ve boyaların uygun ilaçlar kullanılarak çıkarılması

Camlarda kalan bant kalıntıları ve boya kalıntılarının uygun aletler ve ilaçlarla çıkarılması

Fayanslardaki inşaat kalıntılarının uygun malzeme ve ilaçlarla çıkarılması

Yeni alınan evler ile tadilat yapılan evlerde temizlik

Yeni alınan veya da tadilat sonrası temizlik dolayısıyla yapılan evlerde oluşan harç kalıntıları, fayans ve parkelerde alçı kırıntıları, sıva ve kireç kalıntıları olabileceği gibi aynı zamanda molozlar da kalmış olabilir. Bunlar itina ile temizlenmesi için tadilat sonrası temizlik yapılması şarttır.

Camlarda bantların kalmış olması, harç ve boya kalıntılarının olması dolayısıyla bunların da temizlenmesi gerekir ki boya kalıntılarının çıkması çok zor olur. Bu nedenle bu işleri tekniğine uygun olarak yapan firmalarla anlaşmakta fayda vardır. Bu gibi harç ve boya kalıntılarının yumuşatılarak camlara ve fayanslara uygun kazıyıcı aletlerle temizlenmesi gerekir.

Zeminde bulunan yine boya ve alçı kalıntıları ile harç kalıntılarının da özel ilaçlar kullanılarak yumuşatılması ve buralardan kazınması sağlanır. Tuvaletler, lavabolar ile evde bulunan bütün fayanslar bu malzemelere uygun kimyasallar yardımıyla temizlenir. Mutfak dolaplarının içi ve dışı itina ela temizlenir. Eğer tadilat sonrası temizlik yapılıyorsa evin eşyaları de uygun şekilde temizlenir. Halılar süpürülür, eşyaların tozları alınır ve evinizdeki eşyalar yerine yerleştirilir.

Böylece tadilat sonrası veya da yeni alınan ve hiç oturulmamış evler tertemiz olarak teslim edilir. Bu temizlikte işini bilen ve uzman ekiplerin çalışması sayesinde temizlenen yerlerde herhangi bir deforme da yaşanmaz. Siz de keyifle tertemiz olan evinizin keyfini sürersiniz.