kocaeli temizlik
KOCAELİ VİTRİN TEMİZLİK

İZMİT YANGıN SONRASı TEMİZLİK

  • İzmit Yangın Sonrası Temizlik

İzmit Yangın Sonrası Temizlik

Yangın sonrası temizlik, çıkabilecek ikinci bir yangın ve tehlikelere karşı dikkat edilmesi gereken önemli bir aşamadır.

Yangınlar hayatımızı büyük ölçüde olumsuz etkiler. Büyük yıkımlara sebep veren yangın, can kaybına da neden olabilmektedir. Küçük bir dikkatsizlik büyük kayıplara neden olurken insanlara da büyük korkular yaşatmaktadır. Çoğu zaman söndürülmüş olmasına rağmen insanların içine girmekten korktuğu korku yuvalarına dönüşmektedir.

Yangın küçük de olsa büyük de olsa sonrasında temizlik gerektiren ve temizliği kolay olmayan hasarlara neden olur. Yangın sonrası tahribe uğramış büyük kayıplar verilmiş alanlarda dikkatsizlik sonucu başka felaketler de gerçekleşebilmektedir. Kişilerin yanmış olan mekânlarda oldukça titiz davranması gerekir. Yangın sonrası temizlik yapılmadan önce gerekli bütün önlemler alınmalıdır. Büyük çaplı yangınlarda mekânın uzmanlar tarafından kontrol edilmesi gerekir. Olası tehlikelere karşı önlemler alındıktan sonra mümkünse işinin ehli kişilerce temizlik işleri yapılmalıdır. Yangın işyerinde gerçekleşmişse, bu tür yerlerde elektronik cihazlar fazla bulunduğundan dikkatli olunmalı ve mümkünse ortamdan çıkarılmalıdır.

Yangın Sonrası Temizlik Nasıl Yapılır?

  • Temizlik yapılırken koruyucu gözlük, maske ve eldiven kullanılmalıdır. Eldivenin plastikten yapılmış olmasına dikkat edilmeli.
  • Kaçak elektrik olup olmadığına dikkat edilmeli elektrik devreleri kapatılmalı. Elektrikli cihazlar kontrol edilmeli.
  • Kokunun giderilmesi ve isten etkilenmemek için ortam havalandırılmalı.
  • Yanmış eşyalar ortamdan uzaklaştırılmalı, kalıntılar süpürülmeli.
  • İs ve kararmış yüzeyler temizlenmeli.
  • Su ve suyla karıştırılmış deterjanlar kullanılmamalı.
  • Zarar görmüş duvarlar temizlendikten sonra alçı ve boya işlemlerinden geçmeli. İyi yapılmayan boya işlemi kokunun tam olarak gitmesine engel olur.

Yangında zarar gören eşyaların ve ortamın kimyası değiştiğinden temizliği basit araç gereçlerle yapmak mümkün değildir. Evde gerçekleşen yangın kokusu sebebiyle zarar verebilir ve uzun süre kullanılamaz hale gelebilir. Evin uzun süre tahribe uğramış halde kalması sizi duygusal anlamda da rahatsız edecektir. Bu nedenle evinizi, işini en hızlı ve sağlıklı yapan kişilere teslim etmeniz gerekir. Yaşam alanınıza çabuk kavuşmanız ve yangından eser kalmayacak şekilde yangın sonrası temizlik için şirketimizle irtibata geçebilirsiniz. Detaylar hakkında bilgi alabilir bize istediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.

Vitrin Kocaeli Temizlik

VİTRİN TEMİZLİK

Kocaeli Temizlik Şirketleri

Hemen Bizi Arayın 0536 032 9212