Karamürsel Depo Temizliği

Karamürsel Depo Temizliği

Karamürsel depo temizliği yapılırken dikkat edilmesi gereken hususlara da göz atmak gerekir. Bu durumda kesinlikle eski yöntemlerin kullanılması önerilmez. Çünkü eski yöntemler kullanıldığında depo boşaltıldıktan sonra deponun içi deterjan veya da çamaşır suyu gibi maddelerle temizlenmekteydi. Bu temizliği yapanlar ise site veya apartman görevlileri olduğu için bu işi nasıl yapacaklarını da bilmedikleri için ellerine aldıkları fırçalar yardımıyla ve temizlik malzemeleri yardımıyla deponun duvarları fırça yardımıyla temizlenmeye çalışılırdı.

Karamürsel Depo Temizliği

Bunun sonucunda ise içme suyu, kullanma suyu olarak kullanılacak suyun temizlikten sonra depoya doldurulmasından önce de bu deterjan veya çamaşır suyu depodan temizlenme yoluna gidilirdi. Ancak bunda ne kadar başarılı olunduğu bilinemezdi. Bu sayede içme ve kullanma suyunda bu temizlik malzemelerinin artıklarının kalması bu suyu kullananların hayatlarının tehlikeye girmesine neden olurdu. Ayrıca bu depoya girerken hijyanik elbiseler yerine günlük elbiselerle bu işin yapılması, görevlilerin temizlik ve çöp toplama sırasında giydikleri elbiselerle bu temizlik işlemini yapmaları, hijyenik olmayan bir ortamda temizliğin yapılmasını gerektirdiği için bu giysilerden depoya mikropların bulaşmasını da beraberinde getiriyordu. Depo temizliği yapacağım derken tümden deponun kimyasal maddeler ve virüslerle dolması sağlanıyordu.

Yeni Yöntemler Işığında Depo Temizliği

Ancak son teknolojik gelişmeler ışığında depo temizliği işi yapan firmalar tüm bu olumsuzluklara çok dikkat etmektedirler. Bunun için yaptıkları ise şunlardır.

İnsan sağlığına birebir etkisi olmayan temizlik malzemelerinin kullanılması

Hijyenik giysiler giyen ekiplerin depo temizliği işini yapması

Bu ekibin tüm temizlik işlemleri için eğitim almış olması

Karamürsel depo temizliği yapılacağı zaman tüm bu tedbirleri alan firmaların depo temizliğini yapması, bu suyu kullanacak kişilerin sağlığıyla da yakından ilgilidir. Depodaki suyun içme suyu olarak kullanılacağı, çamaşır veya bulaşık suyu olarak kullanılacağı veya da vücut temizliğimiz için banyoda kullanılacağı düşünülerek bu işi yapan ehil firmaları arayıp bulmakta fayda bulunmaktadır. Eğer Karamürsel depo temizliği işini ciddiye alan ve tüm yeni teknolojileri kullanan firmalarla anlaşırsanız depo temizliğinde temizlik malzemelerinin bu özellikte olmasıyla birlikte insan hayatını da tehlikeye atmaması düşünülür.