Kocaeli Koltuk Yıkama Firması | İzmit Koltuk Yıkama | Günlük hayatta sık kullanılan koltuk temizliği nasıl yapılır? Her koltuğun döşeme türü farklıdır; kumaş koltuklar ile deri koltuk takımlarının temizlik işlemleri birbirinden ayrı olmalıdır. Bu nedenle profesyonel ve koltuk temizliği süreçlerine hakim ekibe işlemi bırakmakta fayda vardır. Öte yandan, kimi zaman profesyonel hizmet almak için vaktiniz olmayabilir ya da koltuğunuza bir şey dökülmüş olabilir. Bu gibi durumlarda siz de evlerinizde ya da ofislerinizdeki koltuk takımlarını doğal yöntemlerle temizleyebilirsiniz.

Kocaeli Koltuk Yıkama Firması | İzmit Koltuk Yıkama

Karbonatla Koltuk Temizleme

Mutfaklardaki karbonat aynı zamanda doğal temizlik araçlarından bir tanesidir. Belirli aralıklar ile silinseler de kirler koltuklara nüfuz eder ve temizlenmeleri de hayli zor olur. Kirlerin ve tozların yanı sıra koltuklara dökülen yiyecek ve içeceklerin lekelerini de temizlemek hayli uğraştırır. Bu gibi durumlarda karbonat imdadınıza yetişir. 

Kocaeli Koltuk Yıkama Firması | İzmit Koltuk Yıkama Temizlemek istediğiniz koltuğun üzerine ve özellikle varsa lekelerin üzerine karbonat serpin ve 20 dakika bekleyin. Ardından sıcak su ile silerek koltuğunuzu karbonattan arındırın. Karbonat temizlik malzemeleri arasında doğal içeriğiyle ile tercih edilen bir malzemedir. Sadece temizlik amacıyla değil aynı zamanda sinmiş kötü kokulardan da koltuğunuzu arındırır.

Soda ile Koltuk Temizleme

Karbonat temizliği kadar pratik bir o kadar da leke ve kirlere karşı etkili soda ile koltuk temizliği oldukça kolaydır. Tek yapmanız gereken çamaşır sodasını koltuk üzerine serpmek, ardından yumuşak bez ve sıcak su ile silmek. Sodanın etkisine siz de şaşıracaksınız.

Cif ile Koltuk Temizleme

Uygun bütçelerle koltuk temizliği bir bakıma kolay. Az masrafla cif koltuk temizliği işlemlerini siz de uygulayabilirsiniz. Cif temizlik ürününü sadece mutfak ve banyolarda mı kullanıyorsunuz? O halde cif hakkında eksik bilgiye sahipsiniz.  Döşemelerin üzerine cif sıkın ve nemli bezle silin, Zahmetsiz şekilde koltuklarınızı kirden ve lekelerden kısa süre içerisinde arındırabilirsiniz. 

Aspirin ile Koltuk Temizleme

İsim sizi yanıltmasın. İlaç olarak kullanılan aspirin ile isim kardeşi temizlik malzemesi aspirinle koltuk nasıl silinir? Marketlerde farklı isimlerle yer alan aspirinle koltuk temizlemek için; banyo lifi, temiz bez ve sıcak suya ihtiyacınız var. İşte bu malzemelerle, “koltuk temizliği nasıl yapılır” sorusu cevap buluyor.

Yapmanız gereken ise çok basit; temizlik malzemesi aspirini koltuklara sıkın ve nemli banyo lifi ile ürünü dağıtın. Nemli banyo lifi, aspirinin çok daha etkili şekilde lekelere ve kirlere nüfuz etmesini sağlar. Ardından, ıslak temiz bezle döşemelerini aspirinden arındırın.

Bulaşık Tableti ile Koltuk Silme

Bulaşık tabletini sadece bulaşık makinesinde kullanılmadığını öğrenen birçok kadının çok araştırdığı konu başlığıdır; “bulaşık tableti ile koltuk temizliği nasıl yapılır?” sorusu. Evde temizlik malzemesi kalmaması çarelerin tükendiği anlamına gelmez. Sıcak suyun içerisinde bir bulaşık tableti ile döşemeler tertemiz hale gelir. Tablet suda eridikten sonra temiz bez yardımıyla koltuk takımları silinerek, kirlerden ve lekelerden arındırılır.

Farklı Döşemeler için İpuçları

Tay Tüyü Koltuk Nasıl Silinir?

Tay tüyü takımlar fazla kir ve toz tutar üstelik diğer döşemelere oranla çok daha fazla temizlik gerektirir. Oldukça emek sarf edilmesi gereken tay tüyü koltuk temizliği nasıl yapılır? Bu tür döşemelerde en önemlisi lekeleri fazla bekletmemektir. Deterjanlı nemli bez ile hızlıca döşemeler silinerek lekeler ve kirlerden pratik şekilde tay tüyü koltuklar temizlenir. 

Süet Koltuk Nasıl Temizlenir?

Süet koltuklar oldukça şıktır. Bulunduğu mekanlara farklı ve güzel atmosfer katarlar; ancak süet döşemelerin temizliği de zordur. Bol su ile temizlik, süet döşemelere yarar yerine zarar getirir. Süet koltuklar silinirken bezin ıslaklığı alınmalıdır. Ağartıcı temizlik malzemeleri kullanılmamalıdır. Süet koltukların temizliğinde bileşeni az malzemeler tercih edilmelidir. Koltuk şampuanı, sabun gibi temizlik malzemelerini tercih edebilirsiniz.

Vitrin Temizlik Ekibi ile Koltuk Temizliği Nasıl Yapılır?

Kimi leke ve kirlere karşı koltuklarınızı emin ellere teslim etmek isteyebilirsiniz. Vitrin Temizlik ekibi ile iletişime geçebilir ve koltuk temizliğine dair tüm aklınıza takılanları sorabilirsiniz. Her türlü “koltuk temizliği nasıl yapılır?” sorularınız için müşteri temsilcilerimiz haftanın her günü görev başındadır.

• Karbonatla Koltuk Temizleme

• Soda İle Koltuk Temizleme

• Cif Koltuk Temizliği

• Aspirinle Koltuk Nasıl Silinir

• Tay Tüyü Koltuk Nasıl Silinir

• Süet Koltuk Nasıl Temizlenir

• Bulasik Tabletiyle Koltuk Silme


Paylaş