Kocaelinde Cami Halısı Yıkama

Kocaelinde Cami Halısı Yıkama

Kocaeli’nde Cami halısı Yıkama Camiler Müslümanlar için en kutsal mekanlardır. Dolayısı ile de temizliğe en çok dikkat edilen yerlerin başında gelirler. Camilerde insanlar namaz kılıp secdeye yattıkları için de Kocaeli’nde Cami halısı Yıkama işi çok büyük bir önem taşımaktadır. Camilerin içerisine giren kişiler abdest alıyor ve namaz esnasında bu abdestin bozulmaması gerekiyor. Bu nedenle de halıların her daim temiz ve hijyenik olması gerekiyor. Zaten bu nedenle cami halılarının üzerine ayakkabı ile basılmıyor. Ama bu cami halılarını hijyenik tutmaya yetmiyor. Öncelikle halılar çok kolay bir şekilde tozlanabiliyor. Aynı zamanda da halılara basan insanlar kendi evlerindeki halıların kirlerini de bu halılara bulaştırabiliyor.

Kocaeli’nde Cami halısı Yıkama

Bu nedenle de Kocaeli’nde Cami halısı Yıkama işinin sıklık ile tekrarlanması gerekiyor. Ama ne yazık ki bazı köylerde ve şehirlerde camilerin bütçeleri az olduğu için Kocaeli’nde Cami halısı Yıkama konusunda uzman bir ekipten yardım alınamıyor ve halılar cami avlularında yıkanıyor. Ama bu hiç de iyi bir fikir değil. Çünkü dışarının kiri de halılara işliyor ve dolayısı ile de hijyen sağlamaya çalışırken daha da sağlık bozuluyor. Ama biz Vitrin Temizlik olarak hijyen sağlama işini çok cüzi fiyatlara yapıyoruz. Bu nedenle de sürekli olarak tercih edilen bir firma oluyoruz.

Cami Halıları Nasıl Yıkanır?

  • Cami halılarının boyutları oldukça büyüktür. Bir yerden başka bir yere götürmek zordur. Ama biz Vitrin Temizlik olarak bu işi çok kolay bir şekilde yapabiliyoruz.
  • Öncelikle halıları camiden araçlarımız ile teslim alıyoruz. Ardından da camiye ait olduğunu gösteren etiketler ile etiketliyoruz. Böylece halılar diğer halılar ile karışmıyor.
  • Halıları alarak kendi mekanımıza götürüyoruz ve ön yıkamadan geçirerek ilk olarak pis suyun akmasını sağlıyoruz. Bu halılar gerek dini açıdan kullanılması gerek ise çok güzel işlemelerinin olması nedeni ile hassas makineler ile yıkanıyor. Tel fırçalar halıların hassasiyetine göre seçiliyor. Tabi ki deterjanlar da öyle.
  • Ardından da durulama işlemine geçiliyor. Duruladıktan sonra da halıların bakteri üretmemesi için hemen kurutma aşamasına geçiyoruz.
  • Kuruyan halıları paketliyoruz ve paketli bir şekilde Kocaeli’nde Cami halısı Yıkama olarak camilere geri götürüyoruz. Böylece dışarı ile temas etmeden cami içine sokuyoruz.

Camileri kullanan çok kişi olduğundan halıların kirlenmesi de uzun sürmüyor. Bu nedenle de cami halılarının sürekli olarak yıkanması gerekiyor. Kocaeli’nde Cami halısı Yıkama firması olarak camilere sürekli hizmet vermek için görüşmeler sürdürüyoruz.