kocaeli temizlik
KOCAELİ VİTRİN TEMİZLİK

KOLTUK TAKıMı DEYİP GEçMEYİN€

  • Koltuk Takımı deyip geçmeyin…

Koltuk Takımı deyip geçmeyin…Günümüzde hemen hemen her evde en az bir adet koltuk takımı bulunmakta. Evlerimizin vazgeçilmez eşyası olan bu koltuk takımları öyle alelade bir şekilde alınmamalı. Her şeyde olduğu gibi bu konuda da dikkat etmeniz gereken bazı konular olduğunu düşünüyoruz. Bunları kabaca sıralayacak olursak:

  • Kumaşının özellikleri
  • Gövdesinin (iskeletinin) özellikleri
  • Seçeceğiniz rengin etkisi

Buraya birçok madde yazılabilir elbette fakat bu maddeler bile ideal bir koltuk takımına sahip olabilmeniz için yeterlidir.

Kumaşının Özellikleri

Koltuk takımı alacağınız zaman belki de en çok dikkat etmeniz gereken husus kumaşı olmalıdır. Örneğin deri bir koltuk tercih edecekseniz, bu koltuğun sizi çok sık terleteceğini, çabuk yıpranacağını bilmelisiniz. Buna rağmen deri koltuklar temizlik açısından diğer kumaşlara göre daha rahat bir temizlik sağlamakta.

Özellikle kadınlarımız için ideal bir koltuk takımı, kolay temizlenebilmelidir. Bu yüzden kumaşının leke tutmaması çok önemlidir. Saten kumaşlar temizlik açısından çokta tercih edilebilir olmayacaktır. Son zamanlarda adından sıkça bahsettiren tay tüyü kumaşlar ise oldukça rahat temizlenmektedir.

Elbette kolay temizlenebilen bir kumaş seçmek tam anlamıyla yeterli olmayacaktır. Bunun yanı sıra kumaşların çabuk yıpranmaması, rahatlığı da önemlidir. Az önce de belirttiğimiz gibi, deri bir kumaş tercih edecekseniz bu kumaşın çok sıcak tutacağını, terleteceğini ve çok çabuk yıpranacağını göz ardı etmemelisiniz. Dayanıklı bir kumaş istiyorsanız sizlere yine tay tüyü ve kadife kumaşları önerebiliriz. Ayrıca pamuk ve yün bakımından zengin olan kumaşları tercih etmeniz yine temizlik ve rahatlık konusunda sizlere avantaj sağlayacaktır.

Gövdesinin (İskeletinin) Özellikleri

Evimizin vazgeçilmez eşyalarından olan koltuk takımı alırken elbette en az kumaşı kadar dikkat edilmesi gereken konu da iskeletinin yani koltuğun gövdesinin özellikleridir. Herkes aldığı eşyayı uzun yıllar kullanmak ister. Sağlam iskelete sahip olan bir koltuk takımı kaliteli olacağından daha uzun süre kullanabilirsiniz. İdeal bir koltuk takımının iskeleti gürgen, kayın gibi ağaçlardan oluşmalıdır. Sunta, kavak gibi çabuk yıpranabilen kalitesiz ağaçlara nazaran gürgen ve kayından oluşan iskelet sizlere daha uzun bir kullanım süresi sağlayacaktır.

Seçeceğiniz Rengin Etkisi

Bu duruma çok fazla dikkat edilmese de aslında bizce önemlidir. Renklerin insanlara yarattığı olumlu veya olumsuz etkiler yaşamımızı doğrudan şekillendirmektedir. Örneğin kırmızı rengi enerji veren, tutkuyu simgeleyen, dominant bir renktir. Hareketli ve iyi ışık alan yerlerde bu rengi koltuk takımlarınızda da kullanabilirsiniz. Sarı ise sinir sistemini uyaran, neşe, enerji ve mutluluk veren bir renktir. Parlak bir sarı rengi karanlık odaları daha çok aydınlatacağından daha az ışık alan ortamlar için idealdir. Depresyonun ve sinirli ruh halinin düşmanı olan yeşil ise fiziksel ve zihinsel olarak rahatlatıcı bir renktir. Koyu bir yeşili iyi ışık alan yerlerde kullanabilirsiniz.

Evlerimizdeki tamamlayıcı dekorasyon eşyası olan koltuk takımı alırken dikkat etmeniz gereken özelliklerden kabaca bahsetmeye çalıştık. Unutmayın, kalite arttıkça, fiyatta artacaktır. Fakat koltuk takımınız ne kadar kaliteli olursa o kadar uzun bir kullanım süresi de olacaktır.

Vitrin Kocaeli Temizlik

VİTRİN TEMİZLİK

Kocaeli Temizlik Şirketleri

Hemen Bizi Arayın 0536 032 9212