Periyodik Ofis Temizliği

Periyodik Ofis Temizliği

Ortak kullanım alanı olarak kullanılan ofislerin, periyodik ofis temizliği ili belli zamanlarda temizlenmesinde fayda vardır. Çünkü devamlı olarak birilerinin girip çıktığı, kalabalık insanların bu ofisleri kullandıkları düşünülürse bu temizliğin önemi daha da iyi anlaşılacaktır. Kirli ortamların insan sağlığı açısından risk oluşturacağı da düşünülerek bu tür yerlerin belli aralıklarla temizlenmesi gerekir.

Periyodik Ofis Temizliği

Elbette ki temiz olmayan bir ortamda kimse çalışmak istemeyeceği gibi, bu ofise iş için gelenlerin de kirli ve pis bir ortamdan etkilenecekleri bilinir. Bu nedenle ofislerin temizliğine ayrı bir önem vermek gerekir.

Periyodik ofis temizliği yapılırken temizlenmesi gereken alanlar da şunlardır.

Yerlerin temizliği

Duvarların temizliği

Tavanların temizliği

Masaların temizliği

Bilgisayarların temizliği

Masa üstü eşyaların temizliği

Avize veya lambaların temizliği

Koridorların temizliği

Camların temizliği

Kapıların temizliği

Eğer ofis ortamında tuvalet, banyo veya mutfak gibi yerler de bulunuyorsa buraların da temizliği yapılır.

Ofislerin temizlenme işlemleri

Periyodik ofis temizliği nasıl yapılır sorusuna gelindiğinde ise alanında eğitim almış temizlik ekibi siz temizliği yaptırmaya karar verdiğinizi temizlik firmasına bildirdiğiniz zaman verilen gün ve saatte ofisinizde olur. Ofis düzenine ve çalışma koşullarına hiçbir zarar vermeden uygun temizlik malzemeleriyle, son teknoloji ile üretilmiş temizlik cihazlarıyla ofisinizin temizliğine başlanır. Bütün zeminler uygun temizlik malzemeleri ile temizlendikten sonra, duvarlar, tavanlar, elektrik prizleri ve avize veya lambalar temizlenir. Masalarda bulunan bilgisayarlar ve eğer masa üstü bilgisayar kullanılıyorsa kasaları da uzman temizlik ekibi tarafından uygun temizlik malzemeleriyle temizlenir.

Koridorlar, kapılar ve camlar da uygun temizlik malzemeleri ve aynı zamanda uygun cihazlarla temizlenir. Eğer ofisinizde tuvalet, banyo ve mutfak kısmı varsa bunların da temizliği en ince ayrıntısına kadar yapılır. Tüm işlerin tamamlanmasından sonra temizlik elemanlarının giydikleri dezenfekte elbiseleri ile ofisiniz dezenfekte edilir. Tüm bu işlemler bittikten sonra firma tarafından yetkilendirilen bir kişi tarafından temizlik kontrolü yapılır, herhangi bir temizlenmemiş bölge veya tam temizlenmemiş yer kaldıysa bunlar da tekrar temizlenir. Temizliğin bittiği anlaşılırsa ofisiniz tertemiz olarak size teslim edilir.