Yerinde Halı Yıkama Nasıl Yapılmaktadır?

Yerinde Halı Yıkama Nasıl Yapılmaktadır?

Yerinde halı yıkama, yıkanması zor ve yer sıkıntısının yaşandığı halı temizliği için büyük bir kolaylık. Kapalı mekânlara sıcak hava katması ve ortama estetik bir görünüm kazandıran halı, kış aylarında zeminin soğuğundan korumasıyla da eşya bütünlüğünün tamamlayıcısı niteliğindedir. Özellikle evlerde kullanılan halı, özel iş yerleri ve yurtlarda da kullanılmaktadır. Halı bazen huzur bazen yuva demektir. Rahatlık için akla ilk gelenlerdendir. İnsana bu kadar çok hissi yaşatan halı evlerde en çabuk kirlenen eşyadır aynı zamanda.

Yerinde Halı Yıkama Nasıl Yapılmaktadır?

Büyük ve kalın olması temizliğini zorlaştırırken nerde nasıl yıkanacağı da sıkıntı konusudur. Genelde süpürüp silinerek kullanılırken doku içine işleyen kir ve mikroplar için bir barınak görevi görmektedir. Bu nedenle çok sık olmasa da belli zamanlarda derinlemesine temizlik yapılmalı ve mikroplardan arındırılmalıdır. Bu işlem için de genelde halı yıkamacılara gönderilmektedir. Yıkanması için gönderilen halılar bazen günlerce gelmemekte ve geldiğinde ise müşteriyi memnun etme garantisi vermemektedir. Kimi zamansa yıkanıp gelen halılar üzerinde hoş olmayan kokular oluşmaktadır. Halınızın nasıl temizlendiğinden emin olmak için yerinde halı yıkama doğru bir tercih olacaktır.

Halılar, halı yıkama makineleri ile yıkanır.

Tozu alınan halı köpük ve çok az su yardımıyla lekelerinden arındırılır.

Özel makinelerle vakumlama yapılarak köpük ve su alınır. Nemli olan halı kısa sürede kurutulur.

Eğer kuru temizleme isterseniz özel bir tozla temizlik yapılır ve sonrasında vakumlama yapılır. Böylece kurutma aşamasını yaşamazsınız.

Halı yıkamada en etkili yol ise buharla yerinde halı yıkamadır. Halı yıkama makinesi içindeki sıcak su ve deterjanın halı içine nüfuz etmesiyle yapılır. Yüksek devirli makine ile çekilen su ve deterjan kir ve mikrobu içine çeker.

Siz de halınızı yerinden oynatmadan temizlendiğini görmenin hazzını yaşayabilirsiniz. Gözünüzün önünde yapılan temizlikle içiniz rahat bir şekilde halınızı kullanırsınız. Halının dokusuna uygun deterjanlar ile halınızı yıpratmadan ve rengine zarar vermeden yerinde halı yıkama için bizi arayabilirsiniz. İşinde eğitimli kişilerce gerçekleştirilen temizlik, en iyi hizmeti vermek için oluşturulmuştur.