Yerinde Halıfleks Yıkama

Yerinde Halıfleks Yıkama

Yerinde halıfleks yıkama, bir alanı baştanbaşa saran zemine yapıştırılmış bir halı olan halıfleks temizliği zemine göre daha zordur. Ses ve ısı yalıtımı ile ortama fayda sağlayan halıfleks temizlik konusunda özen ister. Zemini tamamen kaplayan sıcak etkisiyle konfor sağlayan halıfleks için, üzerine yapışan toz ve kılları süpürmek her zaman istenilen sonucu vermez. Kısa sürede tozlanan halıfleks sürekli temizlik ister.

Yerinde Halıfleks Yıkama

Temizliğine dikkat edilmediğinde etrafa kötü bir koku yayılır. Özellikle yurt gibi çoklu yaşam alanlarında daha çabuk kirlenmekte ve sık sık temizlenmesi gerekmektedir. Daha çok otel odaları ve iş yerlerinde kullanılır ve yerinden sökülmesi zahmetli ve temizliği zordur. Ancak yerinde halıfleks yıkama bu soruna büyük bir çözüm getiriyor. Çok çabuk mikrop sahasına dönüşen halıfleks özel makinelerle toz, kir ve mikroplarından arındırılıyor. Üzerinde biriken tozlar nedeniyle eskimiş görünen halıfleksi bu yöntemle yeni alınmış gibi tertemiz görebilirsiniz.

Yerinde Halıfleks Yıkama Nasıl Yapılır?

Halıfleks fırçalama makinesiyle fırçalanır. İnceleme yapılarak lekeli kısımlar tespit edilir.

Mikrop kırıcı özel deterjanla köpürtme ve köpüklü suya vakumlama işlemi uygulanır. Halıfleks üzerindeki su büyük oranda çektirilir ve deterjan kalıntısı bırakılmaz. Bu yöntemle mikroplarından da arınmış olur.

Ortamın havalanması sağlanarak kurumaya bırakılır. Vakumlu makine ile temizleme yapıldığından kısa sürede kurur.

Doğru bir şekilde yapılmayan temizlik ve yanlış deterjan kullanımı halıfleksin yıpranması ve renginin ağarmasına neden olabilir. Bu tür zararlardan kaçınmak için doğru deterjan ve temizlik ürünleri kullanılmalı. Sürekli suya maruz kalması yine yıpranma sebebi olacaktır. Bu işi ileri teknoloji makineler ve doğru temizlik ürünlerini kullanarak yapması için işinde kendini kanıtlamış şirketlerle çalışın. Böylece halıfleksinizin uzun ömürlü olmasını sağlarken daha sağlıklı bir yaşam alanına kavuşmuş olacak dolayısıyla bu işten en kârlı siz çıkacaksınız.

Ev, iş yeri, yurt ya da otel odalarında bulunan halıfleksinizi, yerinde halıfleks yıkama ile içiniz rahat bir şekilde temizletebilirsiniz. İstediğiniz zaman ulaşabileceğiniz firmamızdan ayrıntılı bilgi alabilirsiniz. Halıfleksin ölçümü alınarak uygun bir fiyat belirlenir ve size bildirilir. Elbette üzerindeki kirin yoğunluğu da hesaba katılır.