Yorgan Yıkama Nasıl Yapılır

Yorgan Yıkama Nasıl Yapılır

Yorgan Yıkama Nasıl Yapılır  Sağlıklı bir uyku için yataklarımızın olduğu kadar yorganlarımızın da temizliği önemli. Çünkü yataklarımızın içine işleyen zararlı organizmalar yorganlarımızı da tehdit etmekte. Her ne kadar günümüz çamaşır makinelerinde yorgan yıkama nasıl yapılır sorunu, yorgan yıkama programıyla çözülmüş gibi görünse de, çoğumuzun makinesinde ya böyle bir program yok ya yorganlarımızı makineye atmaya cesaretimiz. Böyle bir program var ve bir cesaret yorganlarımızı makineye koyduysak da bazen hüsranla karşılaşabiliyoruz. Örneğin:

  •  Solan renkler,
  •  Yorganın iç dokusunun bozulması,
  •  Her yıkama sonrası artan yıpranma gibi sonuçlar moralimizin bozulmasına yetiyor da artıyor.

Yorgana Zarar Vermeden Yorgan Yıkama Nasıl Yapılır?

Yorganlarınızın tam anlamıyla mikrop ve kirlerden arınmasını istiyorsanız, en güzel yöntem bu konuda uzman kişilerden yararlanmaktır. Çünkü, yorganların temizliğinde içinde kullanılan malzeme; kuş tüyü, elyaf, yün vb. kesinlikle dikkate alınmalıdır. Aynı önem, dışında kullanılan malzemenin cinsine de gösterilmelidir.

Yorgan Yıkama Nasıl Yapılır

Vücudumuzun yaklaşık 8 saat kadar temas ettiği yorganlarda kullanılan temizlik malzemeleri de sağlığımızı tehdit eden kimyasallar içermemelidir. Böyle bir durumda, vücudumuzun çeşitli yerleri kaşıntı gibi alerjik reaksiyonlar gösterecektir. Elbette böyle bir durumla karşılaşmayı kimse istemez.

Diğer tüm yıkanabilir ürünlerde olduğu gibi ürüne ait kullanma talimatlarına uyulmalıdır.

Renkli ürünler için kesinlikle colormatik deterjanlar kullanılmalıdır.

Yıkama işlemi kadar kurutma işlemi de önemlidir. Kurutma makinelerinde kurutulabilenler için kurutma işlemi çok kolaydır. Ama diğerlerinde astığınız yerin uygunluğu önemlidir. Çünkü, belli yerlerinde sarkmalar yaşanabilir. Direkt güneş ışığında fazla beklemesi durumunda kumaşında solmalar olabilir. Dış ortamlarda kurutulan yorganların tekrar tozu içine hapsetmesi de istenilen bir durum değil elbette.

Bizler VİTRİN TEMİZLİK olarak size hizmet verirken

  • Öncelikle sağlığınızı dikkate alıyoruz. Bunun için kesinlikle insan sağlığına zararlı, ucuz temizlik malzemeleri kullanmıyoruz.
  • İyi bir yorgan yıkama nasıl yapılır konusunda gerekli işlem basamaklarını profesyonel kadromuzla oluşturduk. Aynı kalitedeki standart hizmeti tüm yorganlar için ayrı ayrı gerçekleştiriyoruz. Yorganların temizliği esnasında bir araya getirilmeleri kesinlikle söz konusu değildir.
  • Gerekli işlem basamaklarından geçen ürünleriniz son aşama olan ambalajlama aşamasına getirilir. Evinize teslim edilirken karşılaşılabilecek tüm zararlı dış etkenlere karşı korunur.
  • Yorganınızın başına gelebilecek herhangi bir zarar firmamız tarafından gerektiğinde yenisiyle değiştirilerek tazmin edilecektir
  • Siz, yorgan yıkama nasıl yapılır diye kafanızı yormayın, sadece hijyenik temizliği sağlanmış yorganları gönül rahatlığıyla kullanmanın keyfini çıkarın.