Yurt Temizliğinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yurt Temizliğinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yurt Temizliğinde Dikkat Edilmesi Gerekenler yurtlarımız birçok öğrencimizi içinde barındıran, farklı şehir, bölge ve kültürlerden gelmiş öğrencilerimize ev hijyeni ve rahatını sağlamayı temel amaç edinmiş kurumlarımızdandır. Toplu yaşam alanlarının hijyeninin sağlanmasının ve bu hijyenin periyodik dönemlerle tekrarlanarak kontrol altına alınmadığı durumlarda kalıcı olmasının zor olduğunu bilmekteyiz. Kalıcı hijyen ve periyodik temizlik söz konusu ise Vitrin Temizlik Firmasının profesyonel ekip ve ekipmanlarına güvenerek değerli öğrencilerimizin yaşadığı yurtları bizlere gönül rahatlığı ile teslim edebilirsiniz. Peki, yurt temizliğinde dikkat dilmesi gerekenler nelerdir?

Yurtlarda yüzlerce bazen binlerce öğrenci her gün aynı yemekhanede yemek yemekte, aynı asansörü kullanmakta, aynı masa ve sandalyelere oturarak yemek yemektedir. Ancak bu yüzeylerde hijyen var mıdır, nasıl sağlanabilir? Vitrin Temizlik Firması olarak alanında profesyonel temizlik ekibimizle tüm sorularınızın cevabını bizde bulacaksınız.

Yurt Temizliği

Ortak kullanım alanlarının günlük temizliği mutlaka periyodik olarak sağlanmalıdır. Çünkü sürekli temas halinde bulunulan yüzeyler mikroorganizmaların üreyip çoğalmalarına uygun ortam teşkil etmektedir. Yurt temizliğinde dikkat edilmesi gerekenler;

Aktif kullanımda bulunan asansör içi ve asansör kapılarının periyodik dezenfektesinin yapılması.

Yurt Temizliğinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Öğrencilere yemek pişirilen mutfak tezgahlarının, mutfak araç gereçlerinin düzenli olarak silme/ temizleme ve dezenfekte işlemlerinden geçirilmelidir. Ocak aspiratör/ davlumbazlarının düzenli olarak uzman kişiler tarafından bakım ve filtre temizliği yapılmalıdır.

Yemekhanelerde her gün yüzlerce öğrencinin kullandığı, yemek yediği sandalye ve masalar, periyodik olarak silme ve temizlik işlemlerinden geçirildikten sonra uzman kişiler tarafından dezenfekte edilmelidir.

Ortak kullanım alanı olan masalar ve kütüphanelerde her gün yüzlerce öğrenci ders çalışmakta ve vaktini yüzeylere sürekli temas halinde geçirmektedir. Ortak kullanım alanlarının zeminlerinin periyodik olarak silinmesi yapılmalı ve sürekli kontrol altında tutulmalıdır. Zeminler temizlendikten sonra herhangi bir kazaya sebebiyet vermemek için kuru-ıslak vakum kullanılmalıdır. Masa ve dolaplarda yüzeyin türüne uygun sağlığa zararlı olmayan temizleyici maddeler kullanılmalı ve periyodik olarak dezenfekte işlemi yapılmalıdır.

Yurtlar da dâhil olmak üzere bir çok toplu yaşam alanlarında da olduğu gibi mikroorganizmaların en çok barındığı, el ve kollarımızın sürekli temas halinde olduğu kapı, kapı kolu ve merdiven parmaklıklarının da yüzeye uygun temizliği yapılmasının ardından dezenfektesinin tamamlanması gerekmektedir.

Birçok temizlik alanında olduğu gibi yurt temizliği, yurt temizliğinde dikkat edilmesi gerekenler için de doğru adres Vitrin Temizlik.

Profesyonel temizlik ekibimiz ve kontrolleri gerçekleştiren ekibimizle 7/24 siz değerli müşterilerimizin hizmetindeyiz. Birçok temizlik firması arasından Vitrin Temizlik Firmasını seçtiğiniz için teşekkür ederiz.