Yurt Temizlik Şirketi Kocaeli

Yurt Temizlik Şirketi Kocaeli

Yurt temizlikleri genellikle bir firma ile anlaşıldıktan sonra o firmanın bu hizmeti sunması ile yapılmaktadır. Firmalar genellikle temizlik başlığı altında şu hizmetleri sunmaktadır;

  1. Ortak alan temizliği
  2. Oda temizliği
  3. İlaçlama İşlemleri

Gibi olanaklarla karşımıza çıkmakta ve bu hizmetleri bizler için sağlamaktadır. Kocaeli bölgesi özellikle bulundurduğu üniversitelerden dolayı bir öğrenci şehri haline gelmektedir. Bu şehirde yurtların giderek artması öğrenci sayısı göz önünde bulundurulduğunda giderek artmaktadır.

Yurt Temizlik Şirketi Kocaeli

Öğrencilerin temiz yerlerde yaşaması için kurulmuş olan yurtların temizliği insan sağlığı açısından oldukça önemlidir. Genellikle firmaların seçtiği personeller bu konuda deneyimli ve başarılıdır. Yurt temizlik Şirketi Kocaeli bölgesinde birkaç firma tarafından yapılmaktadır. Bu firmalardan biriyle anlaşma yapılırken özellikle personel deneyimi ve sunduğu hizmetler göz önünde bulundurularak yapılmalıdır. Yurt temizlik Şirketi Kocaeli bölgesinde bulunan bir firmayla anlaşılarak yaptırılacağı gibi başka yerlerde bulunan firmalarla da yaptırılabilmektedir lakin bu maliyet açısından biraz daha fazla olabilecektir.

Firmaların Sunduğu Hizmetler

Firmalar genellikle ortak alan temizliği, oda temizliği ve ilaçlama işlemleri sunmaktadır. Ortak olanlar öğrencilerin bir arada zaman geçirdiği spor salonu, yemekhane, ders çalışma odaları olduğu için buraların pislenmesi daha kolay olduğu için daha iyi temizlenmeye ihtiyaçları vardır. Oda temizliği hizmetlerinde ise odada banyo bulunuyorsa oranın ve insanların yataklarının bulunduğu yerler iyi temizlenmeli ve temizlik esnasında doğru deterjanlar kullanılmalıdır. Temizlik esnasında sürülmemesi gereken bir yere başka bir ilaç sürülüyorsa bu oraya zarar verebileceği gibi odada yaşayanlara da zarar verebilmektedir. İlaçlama işlemleri de böceklere karşı yapılan bir işlemdir. İlaçlama yapıldıktan sonra birkaç gün orada yaşanmaması gerektiği için bu işlem özellikle tatil günlerinde yapılmalıdır. Bu işlemin yapılması için sömestr ve yaz tatilleri dönemi oldukça uygun olan tarihlerdir.

Yurt temizlik Şirketi Kocaeli bölgesinde yaptırılmak isteniyorsa firma seçimi yaparken şunlara dikkat edilmelidir;

  1. Firmanın Kuruluş Tarihi
  2. Firmanın Hizmet Sunduğu diğer yurtlar
  3. Firmanın Hizmetleri
  4. Firmanın personel kadrosu

Özellikle bu alanda kuruluş tarihi önemlidir. Yeni kurulan bir firmaysa kullandığı araç gereçler de yeni olacağı için ve personel kadrosu yeni oluşturulduğu için yeni kurulan firmaların seçilmesi aldığınız hizmetin kalitesini arttıracaktır.