kocaeli temizlik
KOCAELİ VİTRİN TEMİZLİK

BAşİSKELE TEMİZLİK

 • Başiskele Temizlik

Başiskele Temizlik  şirketi olan Vitrin Temizlik şirketi olarak temizlik insan hayatının olmazsa olmazıdır prensibini benimsemektedir. Canlılar yaşamak için temiz bir ortama ihtiyaç duyarlar. İnsanlar sağlıklı olmak, kendini iyi hissetmek, toplumsal gereklilik gibi birçok sebepten dolayı temizlik yaparlar. Temizlik, kişisel,  mekânsal, çevresel ve endüstriyel gibi birçok alanda yapılmaktadır.

Gün geçtikçe insanlar daha küresel bir yaşam tarzına sahip olmaktadırlar. Bu yüzden temizlik sadece bireyin kendisini ilgilendiren bir durum olmaktan çıkar. Mesela çevresel temizlikte, hava, su, toprak temiz tutulmalıdır. Dünyanın bir ucundaki hava kirliliği, diğer uçtaki ülkeleri etkileyebilmektedir. Bunun en bariz örneği hepimizin bildiği küresel ısınmadır.

Günümüzde her türlü gelişmenin getirdiği hayat tarzında temizliğin de, yapılış şekilleri, kullanılan malzemeler, temizliğin yapıldığı yerler farklılık göstermektedir. Mesela ilkel zamanlarda bir inşaat temizliği veya endüstriyel temizlik yoktu ve dolayısıyla daha gelişmiş ekipmanlara, daha profesyonel temizlik elemanlarına ve daha kapsamlı bir temizliğe ihtiyaç yoktu. Ama günümüzde birçok alanda temizliğe ihtiyaç duyulduğundan temizliğin yapılış şekilleri kullanılan ekipmanlar ve personel oldukça gelişme göstermiştir. Başiskele temizlik firmalarında günümüz teknolojilerine uygun araç gereç ve cihazlarla bu ihtiyacı karşılamaktadır.

Başiskele Temizlik

Ülkemizde çoğunlukla her il ve ilçede temizlik firmaları mevcuttur. Kocaeli gibi özellikle sanayinin gelişmiş olduğu yerler temizlikte daha dikkat edilmesi gereken yerlerdir. İlçemizdeki Başiskele temizlik şirketleri Vitrin Temizlik  bu bilinçle hizmetlerini yürütmektedirler. İlçemiz bulunduğu konum itibariyle ülkemizin sanayisinin en gelişmiş yerlerinden birinde bulunmaktadır. Bu nedenle Başiskele temizlik firmaları diğer il ve ilçelerdeki firmalara göre işlerini daha titiz yapmak durumundalardır ve temizlik işlemlerinde kullandıkları kimyasalları dikkatlice ve özenle seçmelidirler. Zaten ilçede endüstride kullanılan kimyasallar yeteri kadar kirlilik oluşturmaktadır. Temizlik firmalarımız, temizlik işlemlerini yaparken bu durumu mutlaka gözönünde bulundurmalıdır. Kullanılan ekipmanlar da son teknolojiye göre seçilmiş ve çevre dostu olmalıdır. Temizlik şirketlerimiz bünyesindeçalışan personel de iyi eğitilmiş, tecrübeli, işinde uzman kişiler olmalıdır.

Özellikle son yıllardaki ekonomik gelişmeyle birlikte bayanlar da çalışma hayatına atılmışlardır. Dolayısıyla ev hanımlığındaki azalmayla birlikte ev ve villa gibi yerlerin temizliğini yapmak da temizlik şirketlerine düşmüştür. Bayanlar tüm gün çalışarak eve yorgun bir şekilde gelmektedir ve iş hayatından dolayı ne temizliğe vakit ayırabilmekte ne de temizleyecek gücü kalmaktadır. Bu durumda olan eşler temizlik işlerini kendileri yapmak yerine firmalara vermektedirler.

Ticari Temizlik

İnsanların yoğun çalışma temposu ve modern hayatın gerektirdiği çeşitli zorluklar nedeniyle, artık günümüzde temizlik şirketlerine ihtiyaç zorunlu hale gelmiştir. Profesyonel temizlik firması Vitrin Temizlik  ile anlaştığımızda onlardan ne beklediğimizi açık ve net olarak bildirmeliyiz. Örneğin, daha yoğun veya daha hafif temizlenecek yerleri, bazı yerlerin özel temizlik gerektirdiğini, kullanılmasını istediğiniz bazı özel temizlik ürünlerini temizlik firmasına güzelce anlatmalıyız. Böylece temizlik firması da bizlere daha iyi bir hizmet verme imkânına sahip olacaktır.

Temizlenmesi gereken bazı yerlerin özel durumları olabilir. Mesela bir ofis ortamında dosya ve klasör yığılı olan yerlerin temizlenmesinde gerekirse temizlik firmasının başında bulunmalı ve taşınması, bakteri ve tozlardan temizlenmesinde titizlikle davranılmalıdır.

Temizlik şirketi gelmeden önce temizlenecek alanların belirlenmesi göz ardı edilmemelidir. Nerelere daha fazla odaklanılması gerektiğini firmaya anlatarak verimli bir temizlik yapılmasına yardımcı olabilirsiniz. Başiskele temizlik Vitrin Temizlik çalışanlarının derlemiş olduğu temizlik konusunda bazı ilginç bilgileri sizinle paylaşıyoruz.

Temizlik Hakkında İlginç Bilgiler

 • Temizliğin her saat için 100 kalori yakabilirsiniz.
 • Ofiste masanızı basitçe dezenfekte ederek, hastalanma riskinizi %30 oranında azaltabilirsiniz.
 • Toz partiküllerinin % 70 ini ölü deri pul parçacıkları oluşturmaktadır.
 • Antibakteriyel temizleyiciler ile etkili bir temizlikiçin, antibakteriyel temizleyici, silme işlemi gerçekleştirilmeden önce 30 ila 60 saniye boyunca yüzeylerde bırakılmalıdır
 • Kapalı alandaki hava kalitesi açık havadakine göre% 500 daha kötü olabilir.
 • Halının tek metrekaresi yaklaşık 1kg kir tutabilir.
 • Tipik bir ofis çalışanının elleri günde 10 milyon bakteri ile temas eder.

Tüm Başiskele temizlik firmaları olarak müşterilerimize bazı pratik bilgiler sunarak, gündelik temizlik işlerinde sıklıkla karşılaşılan zor lekeleri kolayca temizlemelerine yardımcı olmak istedik.

Lekelerde Pratik Çözümler

Alkol Lekesi

Lekeli yerleri bir mantar tıpasıyla silin veya terebentinle ıslatın, sonra parlatın veya eter veya benzinle temizleyebilirsiniz. Leke çok inatçıysa, çakmak benzinini deneyiniz.

Küf Lekeleri

Bir beze gliserin sürerek lekeleri silin.

Ayna Temizliği

 • Başiskele temizlik firmaları olarak aynanızı temizlemenin iki basit yolundan bahsedelim.
 • Top haline getirdiğiniz gazete kâğıdını, 2 ölçü su ve 1,5 ölçü sirke karışımına batırarak bununla aynanızı silin, sonra kuru bir bezle kurulayın.
 • Yarıya kesilmiş çiğ patatesle aynayı ovalayın. Sonra içine az miktarda alkol katılmış suyla durulayın.

Boya Lekeleri

Taze boya kokusunu yok etmek için iki çareden yararlanabilirsiniz. Boya kutusuna, litre başına 2 çorba kaşığı vanilya karıştırın. Veya boyadığınız odaya, içinde kesik bir soğan bulunan soğuk su dolu bir kap yerleştirin. Ekmek içiyle doldurulmuş bir tabak da aynı işi görecektir.

Çikolata Lekesi

Çikolata lekesini temizlemenin en iyi yolu gliserinle ovuşturup yağ emici iki kâğıt arasında bir müddet bırakarak yağının iyice emilmesini sağlamaktır. Eğer bu yeterli olmazsa ve lekelenen kumaş rengi bozulmayan cinsten ise lekeli kısmı suyla karıştırdığınız 90 derecelik alkolle silin.

Halı Üzerindeki Lekeler

Sabunlu suyla lekenin dış kısmından başlayarak içe doğru silin. Üzerine talk pudrası döküp bir müddet bekleyin. Süpürdükten sonra eşit miktarlardaki su ve alkol karışımıyla silin.

Kan Lekesi

Hiç denememeniz gereken usul kan lekesini çıkartmak için sıcak su kullanmaktır. Lekenin pişerek daha fazla yerleşmesine yol açar sıcak su. Oysa bazı özel yollarla kan lekelerini kolaylıkla çıkartabilirsiniz.

Pas Lekeleri

Oksalit asit pas lekeleri için birebirdir. Bir kaşık oksalit asidi az miktardaki sıcak su içinde eritin. Buna batırdığınız bir bezle lekeli yerleri ovun. Bol tuz ilave edilmiş limon suyuyla ovun. Bir fanila parçasıyla parlatın, bir temizlik şirketi çalışanının yaptığı kadar olmasa da pas lekeleri büyük oranda temizlenecektir.

Mürekkep Lekesi

Deri eşya üzerinde: Biraz limon suyuyla lekeyi fırçalayın. Kâğıt üzerinde: Lekeli kâğıdın altına kurutma kâğıdı koyun. Lekenin üzerine birkaç damla oksijenli su sıkın. Sonra kuru bir pamuk parçasıyla kurutun.

Kumaş üzerinde: Dayanıklı bir kumaşsa: Biraz limon suyu ve ılık sütle silin. Durulanınca leke yok olacaktır.

Nazik bir kumaşsa: Leke kuruyunca, üzerine talk pudrası dökün. Kaybolana kadar fırçalayın.

Beyaz çamaşırda: Hemen lekenin üzerine sulandırılmış hardalı yayın. Yarım saat kadar bekleyip, süngerle lekeli yeri yıkayın.

Süt Lekesi

Yıkanabilen kumaştaysa sabunlu bezle silin. Yıkanmaz kumaştaysa benzine batırılmış bir bezle bastırmadan silin. Elin hafif temasıyla benzini uçurun. Sonra ılık suda durulayın ve nemli bezle tersinden ütüleyin.

Zeytinyağı Lekesi

Elbiseden çıkartmak için sakın su ya da kolonya kullanmayın. Hemen bir lokma ekmek içini yuvarlayıp lekenin üstünde gezdirin.

Yumurta Lekesi

Yumurta lekelerini çıkartmak için suyu soğuk olarak kullanmanız şarttır. Genellikle sabunlu su yeterli oluyorsa da beyaz kumaşlarınız için biraz çamaşır suyu ilave edebilirsiniz. Kesik limonla lekeli yerleri ovun. Suda haşlayarak ezdiğiniz bir parça patatesle ovuşturun.

Tüm vatandaşlarımız ile ilçemizi temiz tutmak her vatandaşımızın görevidir. Başiskele temizlik konusunda komşu il ve ilçelerdeki temizlik firmaları ile birlikte hareket ederek temizlik işlemlerini geliştirmeyi amaçlamaktadır.

Vitrin Kocaeli Temizlik

VİTRİN TEMİZLİK

Kocaeli Temizlik Şirketleri

Hemen Bizi Arayın 0536 032 9212