kocaeli temizlik
KOCAELİ VİTRİN TEMİZLİK

CAMİ TEMİZLİğİ

  • Cami Temizliği

Cami Temizliği | Müslüman toplumun inançlarına göre, temizlik imandan gelir. Vitrin Temizlik olarak, kutsal saydığımız camilerin temizlik işlerini büyük itina ve titizlikle gerçekleştirmekteyiz. Randevu için iletişim kanallarımızdan başvuru yapabilirsiniz. Keşif ekibimiz en kısa sürede ulaşarak gereken personel sayısı ve teknik malzeme ve ekipmanları belirler ve en uygun fiyat garantisiyle cami temizliği işleriniz gerçekleştirilir.

Cami Temizliği

Camiler yüksek tavanlı geniş alanlardır. Her köşede, hiçbir detay atlanmadan temizlik faaliyeti yürütülür. Tüm camlar özel temizlik malzemeleri ile silinir ve parlatılır. Pervazlar detaylı olarak temizlenir. Tavandaki avizeler tek tek sökülerek, temizlenir, parlatılır ve tekrar yerlerine zarar vermeden, itinayla takılır.

Cami temizliği pek çok insan ziyaretine maruz kaldığı için oldukça önemlidir. Gün içinde defalarca ziyaretçi akınına uğrar. Tüm namaz kılınan mekan halı ile kaplıdır. Bu halılar yüksek vakumlu makinelerle süpürülür ve tüm tozdan arındırılır. Halının özelliğine göre, halıya zarar vermeyecek, yıpratmayacak, içindeki bakteri ve mikroplardan arındıracak şampuanlarla iyice köpürtülerek fırçalanır. İnsanla teması olan alanlarda, sağlığa zararlı temizlik malzemesi kullanmamaya özen göstermekteyiz. Fırçalama sonrası tüm köpük vakumlanarak çekilir ve durulama işlemlerine geçilir. Hiç deterjan kalmayana kadar defalarca durulama ve vakumlama yapılır. İyice arındırıldıktan sonra, yüksek ısı vererek,  halıya zararı dokunmayan makinelerle kurutma işlemi yapılır. Sürekli ziyaret alan bir yer olduğundan iyice kuruması sağlanır. İyi kurutulması, ıslak alanlarda yayılan ve beslenen bakteri ve mikroplarında yaşayacak alan bulmalarını engeller. Tüm camlar açılarak içeri hava girmesi sağlanır. İyice kurutulan halılarda, kötü koku oluşumu da önlenmiş olur.

Kocaeli Cami Temizliği Yapan Firmalar

Cami duvarındaki çini ve fayanslar, itina ile özel malzemelerle silinir parlatılır. Yıllarca ayakta kalan camilerin simgesi çini ve fayansların zarar görmemesine özen gösterilir. Cami temizliği sonrası tümü ışıl ışıl parıldar.Cami giriş avlusunun da temizlik işlemleri önemlidir. Temizlik saati caminin boş olduğu bir zamana denk getirilir. Ayakkabı rafları, avluya konulan hasır ve kilimlerin detaylı temizlikleri yapılır. Tüm toz ve kirden arındırılarak hijyen sağlanır.

Tüm cami bahçesi süpürülür ve yıkanır, toplanan çöpler atılır. Yaprak döküntülerinden, etrafa atılan maddelerden eser kalmaz. Abdest alınan musluk başları iyice ovularak temizlenir ve parlatılır. Suyun aktığı gider alanları fırçalanarak yıkanır. Her gün yüzlerce insanın abdest almak için kullandığı alanda komple hijyen sağlanır.

Cami Temizliği  camiler sürekli kullanıma açık alanlardır ve gün içerisinde birçok giden olur. Yani birçok farklı el, ayak caminin her yerine değer. Akşam olup cami kapanacağı zaman gün içinde birçok kişinin ayak bastığı cami halıları bile çok kötü kokular yayar. Bununla birlikte camide bulunan nesnelerin, kürsülerin temizliği de çok önemlidir. Cami temizliği çok fazla ayrıntı içermediği için kolay bir olay gibi görünse de binlerce insan değdiği bir yer olduğu için çok fazla mikrop barındırır. Çok ayrıntılı bir olay değildir. Çünkü caminin büyük bir kısmı boştur. Ama çok fazla mikrop içerdiği için düzenli olarak derin bir temizlik yapılması gerekir.

Cami Temizliği Nasıl Yapılır?

Camilerde temizlik çok fazla dezenfektan kullanılarak yapılır. Yapılacak iş sayısı fazla olmamasına karşın az olan yerlerin ve nesnelerin temizliği iyi yapılmalıdır. Cami temizliği bu yüzden diğer mekânların temizliğinden ayrılır. Camilerin her zaman tertemiz olması ve güzel kokması gerekir. Çünkü ibadet mekânıdır. Kötü kokarak insanları kendinden uzaklaştırmak yerine güzel kokarak daha çok insanları kendisine çekmelidir. Camilerdeki temizlik ve koku olayının kaynağı da çözüm noktası da insanlardır.

Cami temizliği yapılırken dikkat ettiğimiz prensiplerimiz vardır. Bütün çalışanlar bu prensipleri bilirler ve ona göre hareket ederler. Bu prensipler şunlardır:

  • Camideki boş alan çok fazladır ama açık olup üzerine basılan alan çok fazladır. Bu yüzden yerler çokça kirlenir. Vitrin Temizlik çalışanları bunu bilip yerleri yoğunluklu olarak gerek süpürerek gerek de silerek temizler.
  • Camide bulunan nesneler kutsaldır ve bunun için büyük dikkat gerektirir. Temizlik için camiye gelmiş olan çalışanlar buna uygun davranır ve kutsal nesnelere zarar gelmeyecek, zarar gelmesine imkân dahi bulunmayan hareketler dâhilinde temizlik yaparlar.
  • Camide insan değen her yer temizlenir. Duvarlar da buna dâhildir. Gün içerisinde birçok kişinin değdiği duvarlar zamanla kirlenir ve hatta renginde bile bir değişim görülür. Bunun için duvarlar da kusursuz bir biçimde temizlenir.

Camiler kutsal mekânlardır. Bu nedenden cami temizliği çok önemlidir. Camilere gelen insanlar çok olsa da düzenli olarak temizliği yapılmalıdır ki zamanla gelenler azalmasın. Tüm bunlar göz önünde bulundurularak camilerin temizliği düzenli olarak yaptırılmalıdır. Vitrin Temizlik sizlere cami temizliği hizmeti sunmaktadır. En kaliteli malzemeler ve makineler kullanılarak yapılan temizlik profesyoneldir. Bu şekilde kusursuz yapılan temizlikler uzun sürelidir. Ama düzenli olarak yaptırılmalıdır. Vitrin temizlik cami temizliği hizmeti sunmaktan onur duyar.

Tüm temizlik hizmetleri için firmamıza başvurun, birinci sınıf hizmetin, birinci kalite malzemenin keyfini yaşayın.

Vitrin Kocaeli Temizlik

VİTRİN TEMİZLİK

Kocaeli Temizlik Şirketleri

Hemen Bizi Arayın 0536 032 9212