kocaeli temizlik
KOCAELİ VİTRİN TEMİZLİK

HALı YıKAMA, HASTANE TEMİZLİğİ

  • Halı Yıkama, Hastane Temizliği

Halı yıkama, hastane temizliği her ikiside farklı bir temizlik alanı olmasına rağmen insan sağlığı için çok önemlidir. Her insanın devamlı olarak halılar ile temas halinde olması, halıların çabuk kirlenmesine ve toz tutmasına sebep olur. Alerjisi olan bireylerin halılarını temiz tutması gerekir çünkü halılar havadaki en ufak tozu veya mikrobu içine hapseder. Bu durum küçük çocuklar için pekte sağlıklı değildir. Evde halı yıkamak yerine temizlik şirketimize vermeniz sağlık ve hijyen açısından önemlidir.

Temizlik Şirketimizin Halı Yıkama Aşamaları;

  • Etiketleme
  • Ayrıştırma
  • Toz alma
  • Otomatik makine ile halı yıkama
  • Makine ile elde halı yıkama
  • Sıkma
  • Kurutma
  • Paketleme
  • Teslimat

Görüldüğü gibi evde yapamayacağınız bir çok aşamayı temizlik şirketimiz sağlıklı ve hijyenli bir şekilde yapmaktadır. Halı yıkama işleminin önemini bilen temizlik şirketimiz yukarıda belirtmiş olduğumuz her aşamayı dikkatli ve titiz bir şekilde yapıp, halınızı toz ve mikroplardan arındırır.

Hastane temizliği ise hijyen açısından çok önemlidir. Hastaneler, hijyen bakımından en hassas kurumların başında gelir. Farklı hastalık şikayetleri ile hastanede olan insanlar çevrelerine hastalık yayabilirler. Hapşırma, öksürme sonrasında ellerini yıkamaması sandalyelere veya merdiven korkuluklarına dokunmaları, hastalığını başka insanlara bulaştırmalarına sebep olur. Bu nedenle hastane temizliği için özel temizlik malzemeleri kullanılmaktadır.Hastane temizliği yapılırken ortak kullanım alanları yani yatakhaneler, tuvaletler gibi mikrop bulunduran yerlerin titizlikle temizlenmesi çok önemlidir.

İnsanların devamlı olarak dolaştığı koridorlar, kan alma odaları, muyanehaneler özenle temizlenmelidir. Bu alanlarda bulunan eşyaların temizlenmesinde ise özel temizlik malzemeleri kullanılmalıdır.Hastane temizliği ayrıca doktorların ve hemşirelerin dinlenme odalarında da titizlikle ve dikkatli bir şekilde yapılmalıdır. Hastanelerin dış mekan temizliği ise periyodik olarak düzenli bir şekilde yapılmalıdır. Ameliyathaneler ise en çok dikkat edilmesi gereken yerlerin başında geliyor. Ameliyathanelerin temizlenmesi için özel temizlik malzemeleri kullanılmasına dikkat edilmesi gerekiyor.

Daha önce bahsettiğimiz gibi halı yıkama, hastane temizliği her ikiside ayrı bir alan olsa bile insan sağlığı için çok önemli yere sahiptirler. Halı yıkama, hastane temizliği yapan temizlik şirketlerini seçerken sağlınızı göz önüne alın ve en iyi olanı seçin.

Vitrin Kocaeli Temizlik

VİTRİN TEMİZLİK

Kocaeli Temizlik Şirketleri

Hemen Bizi Arayın 0536 032 9212