kocaeli temizlik
KOCAELİ VİTRİN TEMİZLİK

HAVUZ BAKıMı VE TEMİZLİğİ

  • Havuz Bakımı Ve Temizliği

Havuzlar insanların bir arada zaman geçirdiği ve yaz mevsiminin vazgeçilmez alanları oldukları için havuz dendiği zaman aklımıza her zaman keyifle zaman geçiren insan görüntüleri gelmektedir. Keyifli insanlar olabildiği gibi havuzların bakımı ve temizliği yapılmadığı zaman sağlık durumunu ortaya çıkarabileceği için bir süre sonra keyifsiz bir hale gelebilmektedir.

Havuz Bakımı Ve Temizliği

Siz de havuz kullanıyor ve kullanmaya devam etmek istiyorsanız kullandığınız havuzların temiz olmasına dikkat etmelisiniz. Havuz suları deniz sularından daha temiz bir yapıya sahiptir lakin bu temiz yapı zamanla bozulabildiği için havuz bakımı ve temizliğiyapılması gerekmektedir. Kullanacağın havuzların bakımının ve temizliğinin yapılmış olduğunu anladıktan sonra bu havuzları kullanmaya devam etmeniz sağlığınız açısından önemlidir.

Havuz Temizliği

Genellikle bir firma ile anlaşılarak yapılan havuz bakımı ve temizliği doğru yapılmadığı taktirde insan sağlığını olumsuz etkilemektedir. Özellikle firma seçerken daha önce sunduğu hizmetler ve bu hizmetlerin kalitesi göz önünde bulundurulmalıdır. Havuz temizliği için görüşülen firmanın neler yaptığı öğrenilmeli ve bunun sonunca anlaşma sağlanmalıdır.Havuz bakımı ve temizliği yapan firmaların uyguladığı adımlar şunlardır;

  • Havuz suyunun PH değerinin ölçülmesi

Bu değer 7,2 ve 7,8 arasında bir değere sahipse normal bir değere sahip olduğu ortaya çıkmaktadır.

  • Havuz suyu temizlenmesinde kullanılan deterjan ve kimyasallar önemlidir

İlk başlarda suların temizliği yapılmak için klor kullanılmaktaydı. Klorun insan vücuduna olan etkileri ve kanserojen bir madde olduğu doğrulandıktan sonra bu temizlik için klor yerine ozon kullanılma kararı alınmıştır. Anlaşma yapacağınız firmada temizlik maddesi olarak kloru kullanılıyorsa anlaşma yapmaktan vazgeçin ve ozon kullanan bir firma ile anlaşma yolunda bir adım izleyin

  • Havuz sularında özellikle birçok insan bir arada bulunduğu için ölü deri ve saç birikmektedir.

Anlaşılacak firmada bir filtre ile bu ölü deri ve saçların temizlenme işlemi yapılıyorsa bu firmaların seçilmesi daha olumlu sonuçlar ortaya koymaktadır.

  • Izgara temizliği

Havuzların yanlarında bulunan ızgaralar havuz suyu boşaltılarak temizlenmektedir. Anlaşma yapmak için bir firmada bu işlemi uygulanması aranan bir işlem olmalıdır.Özellikle insanlar güneş kremi kullandıktan sonra havuza girerler lakin bir başka insanın sağlığını etkileyeceği için insanlara duş alıp havuz kullanmaları önerilmektedir.

Vitrin Kocaeli Temizlik

VİTRİN TEMİZLİK

Kocaeli Temizlik Şirketleri

Hemen Bizi Arayın 0536 032 9212