kocaeli temizlik
KOCAELİ VİTRİN TEMİZLİK

KOLTUK MODELLERİ

  • Koltuk Modelleri

Koltuk Modelleri ; Koltuk, M.Ö 4000’li yıllardan itibaren insanoğlunun taş, ahşap veya benzer hammadde türüyle yerleşmiş olduğu mekanda kullandığı bir eşyadır. Günümüzde gelişimi bağlamında bakarsak, tahta, demir, çelik vb. yapı malzemeleri ile oluşturulan minderli, yaylı bir eşya halini almıştır. ‘’Koltuk’’ kelimesi canlıların uzuvlarından biri olan ‘’kol’’ kelimesinden türetilmiştir. Tasarım noktasında bakıldığında bazı modellerinde kollarımızı koyduğumuz için bu isim uygun görülmüştür. Koltuk kelimesi İngilizcede ‘’Armchair’’ Fransızcada ‘’siège’’ anlamlarına da gelmektedir.

Koltuk Takımı Modelleri

Koltuk ve Salon Takımları

  • Avangarde
  • Chester
  • Country
  • Yataklı
  • İskandinav
  • Deri
  • Klasik

Avangarde Modeli

Kelime anlamı olarak ‘önde olan, Yenilik yapan’’ anlamına gelmektedir. Genel özelliği noktasında Osmanlı tarzında hafif oyma ve desen şeklindedir. Altın renginde zarif bir yapı halinde meydana gelmektedir. Son dönemlerde özgün seçim yapısından dolayı öne çıkmaktadır. Ortalama fiyatı 4000 liradan başlamaktadır.

Chester Modeli

Eskiyi ve yeniyi bir arada bulunduran koltuk modeli, zaman içinde eskimeyen bir yapıya sahiptir. Yıllar geçse de modaya ayak uydurabilmektedir. İmalatında kullanılan saten kumaş bu mobilya türüne özgünlük katan en önemli özelliğidir. Fiyatı ortalama 3.500 liradan başlamaktadır.

Country Modeli

Bu tarz en iyi şekilde şu üç kelime ile anlatılabilir: Samimi, natürel, gösterişsiz. Bu anlamda bakıldığında evde rahat, sıcak bir ortam için eşsiz bir modeldir. Doğalığında dolayı pastel tonlar, ceviz ve kayın ağacı kullanımı bu türün en önemli özelliğidir. Fiyatı ortalama 3.200 liradan başlamaktadır.

Yataklı Koltuk Takımları

Klasik bir yapıya sahip olan bu koltuk modeli, ahşap, demir, çelik ayaklı ve özel dikişli bir tarzda imalat edilmektedir. Çizgili, düz ve farklı desenlere sahip olan bu model geleneksel yapıya uygun bir şekildedir. Fiyatı ortalama 600 liradan başlamaktadır.

İskandinav Modeli

1950’li yıllarda Baltık-Kuzey ülkelerinde ortaya çıkan bu model, modern ve fonksiyonel bir yapıya sahip olduğundan tercih edilir. Ahşap, Kontrplak, Alüminyum bu modelde oldukça çok kullanılır. Ülkemizde 1975’li yıllardan itibaren önemini yitiren bu model, son yıllarda yine öne çıkmıştır. ’’Lunning Prize’’ yarışması aslında İskandinav modelinin dönüm noktası olmuştur, yarışmadan sonra hızlı bir şekilde yaygınlaşmıştır. Fiyatı 2.800 liradan başlamaktadır.

Deri Modeli

İş hayatının ciddi ve şık yapısına uygun olan bu koltuk modeli daha çok ofis ve şirket gibi mekânlarda kullanılmaktadır. Modelin ayakları çelik, demir, alüminyum malzemesinden imalat edilmektedir. Düğme deseni, özel dikişler ve genellikle siyah renk bu modelde öne çıkmaktadır. Fiyatı ortalama 3500 liradan başlamaktadır.

Klasik Model

Zamanın değişen moda tasarım dünyasında zarif, mütevazı bir yapıya sahip olan bu modeli eskinin yeniye karşı devamlılığını göstermektedir. Bölge, millet, coğrafi duruma göre de değişen bu model genel olarak bulunduğu çevrenin etkisinde oluşur. Kahverenginin tonları, oyma desenli yapısı bu modeli genel olarak temsil eder.  Klasik Modelin ana tasarımı her zaman durumunu korur. Küçük detaylar dâhilinde değişim gösterebilir. Fiyatı çeşitlenmektedir,  genel olarak 4.700 liradan başlayan fiyatlar ile satılmaktadır.

Vitrin Kocaeli Temizlik

VİTRİN TEMİZLİK

Kocaeli Temizlik Şirketleri

Hemen Bizi Arayın 0536 032 9212