kocaeli temizlik
KOCAELİ VİTRİN TEMİZLİK

MASİF PARKE

  • Masif Parke

Masif Parke; Zemin döşemeye ihtiyacınız var ancak zemini döşeyeceğiniz parkenin türüne karar veremiyorsunuz. Öyleyse doğru adrestesiniz. Eğer tercihiniz döşemenizin göze hoş gelmesi ve mekanınızın zarafetini arttırmasından yanaysa kullanacağınız parke türü kesinlikle Masif Parke olmalıdır. Isıya ve neme karşı her ne kadar hassas olduğu söylense de masif doğru bakımla en kullanışlı döşeme türlerinden biridir. Özellikle doğal görünümü nedeniyle lüks mekanların, tarz iş yerlerinin ve tasarım evlerin bir numaralı vazgeçilmezi masifi gelin isterseniz biraz daha yakından tanıyalım.

Ahşap döşeme türlerinden biri olan Masif Parkenin üretimi doğal yollarla elde edilmektedir. Özellikle hayatın her alanında doğallıktan yana olan ve klasiğin naifliğinden vazgeçemeyen müşterilerimizin beklentilerini masif ayrıcalığı ile karşılama garantisi Masif Parke ile sunmaktayız.

Masif Parke Kullanımının Detayları

Güzel olana ulaşmak ve ona sahip olmak elbette kolay değildir. Güzellik ilgi ister. Masif Parke göz kamaştıran güzelliğini uzun ömürlü kılmak için özel bir bakıma ihtiyaca duyar. Daha çok beton zemin üzerine uygulanan ve bu nedenlerle zeminden hem de üst kısımdan neme maruz kalmakta ve uğradığı ısı farklılığı nedeniyle kolayca hasar görebilmektedir. Nem, masif ahşap için en büyük tehditlerden biridir. Ancak bunun önüne geçmek kolaydır. İyi fırınlanmış, uzman ellerden çıkan masifte bu sorun yaşanmamaktadır. O nedenle masif döşemelerinizde işinde uzman, güvenilir bir ekiple çok daha uzun ömürlü döşemelere sahip olabilirsiniz.

Masif parke çok iyi bir şekilde fırınlanmış ahşabın 16-20 mm arası kalınlıklarda ince şeritler halinde kesilmesiyle üretilir. Çoğunlukla meşe, gürgen, gül ağacı gibi sert ağaçlardan elde edilir. Çıta şeklinde hazırlanmış masif parke parçalarıyla yaratıcı ve göze oldukça hoş gelen motifler oluşturulabilir. Ancak bunlarla “sıralı”, ve “hasır” gibi desenler oluşturmak her zaman mümkün değildir. Mekanlarınıza şıklık katan Masif parkelerinizin temizliğinde ise kuru bir bez kullanılmalıdır. Sulu, ıslak bir bez masif için oldukça tehlikelidir. Ancak kurallarına uygun temizlik  ve düzenli bakımla masif parke mekanlarınızın natürel görünümünü sağlayabilirsiniz.

Vitrin Kocaeli Temizlik

VİTRİN TEMİZLİK

Kocaeli Temizlik Şirketleri

Hemen Bizi Arayın 0536 032 9212