kocaeli temizlik
KOCAELİ VİTRİN TEMİZLİK

MERMER PARLATMA VE BİZ

  • Mermer Parlatma ve Biz

Mermer Parlatma ve Biz; Mermer parlatma işlemleri son dönemlerde uygulanan ve mekanlarınızı göz alıcı parlaklıklarla  tekrar ilk günkü aydınlığına kavuşturan restorasyon biçimidir. Doğal taşlar son senelerde gerek ev, gerek kurum, işyeri ve ticarethane türevi yerlerde başvurulan ve en çok tercih edilen zemin dekorasyonu türlerindendir. Fakat özellikle de yoğun insan trafiğinin yaşandığı alanlarda zamanla aşınmalar, kirlenmeler, kırılma ve oyulmalar belirecektir. Bu kırılan ve oyulan noktaların içindeyse zamanla bakteri tabakalarının oluşur. Böylece zeminler tümden parlaklığını kaybederek estetiğini de yitirir. Mermer parlatma işlemi ise tüm bu sorunların çözümü olacaktır.

En Kaliteli Görünüm

Bu kötü görünümlerin önüne geçmek için tek yapmanız gereken zeminlerinizi düzenli aralıklarla profesyonel ekiplere sildirmek ve üzerinde biriken bu kirli ve aşınmış tabakadan kurtarmak olmalıdır. Öte yandan mekanlarınızda mermer parlatma işlemi gerçekleştirmeden önce de mutlaka uzman ekipler arasından seçim yapmanız gerekmektedir. Zira bu işlemi yapacak ekipler acemi kişiler olduğu takdirde  zeminlerinizin üzerinde daha büyük, kalıcı, geri dönüşü olmayan hasarlar açılabilir.

Mermer parlatma işlemi çok kolaymış gibi görünse de aslında çok profesyonellik isteyen bir iştir. Bunun sebebi zemin konusunda birçok çeşit ve farklılıkta zemin türevi bulunuyor olmasından kaynaklanmaktadır. Örneğin mermer adı ile adlandırdığımız zemin türevinin altında bile 10 larca mermer dokusu ve adı yatmaktadır. Bu her bir farklı adda ve farklı renk, doku, damar, pürüz ya da efekte sahip olan 50 kadar mermerin de silim-parlatma işlemi de farklı aparatlarla yapılmalıdır. Farklı görünüm, farklı yumuşaklık ya da sertliklere sahip olan tüm mermer çeşitleri farklı numaralarla adlandırılan abrasiv pedlerle silim – parlatım işlemli görmelidir. Aksi takdirde yanlış zemine yanlış ped uygulaması  yapıldığında, zemininizin bakımını yapılacağına,  zemininizi aşındırırı ve yıpratır. Her türlü zemin konusunda teknik destek ve bakım işlemleri ile ilgili olarak bizleri arayabilirsiniz.

Vitrin Kocaeli Temizlik

VİTRİN TEMİZLİK

Kocaeli Temizlik Şirketleri

Hemen Bizi Arayın 0536 032 9212